Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan térkép, ahol a...

Van olyan térkép, ahol a megyehatárok és az autópályák, autóutak útvonala rajta van?

Figyelt kérdés

A 2015-ös "világmegváltó" új matrica rendszerhez keresek térképet. A megoldandó kérdés: Budapest-Siófok. Ez hány megye?


Földrajzilag Budapest megyei jogú város, tehát megye. Mivel az autópályák bekötőszakasza is fizetős, akkor elvileg M7 budapesti szakasza egy megyei matrica.


A Balaton dél-keleti része bizony Veszprém megye. De nem tudom, hogy a kis nyúlfarknyi benyúlás eléri az autópályát?


Tehát nehogy úgy nézzen ki a, hogy nyaralóhoz 5 megyei matricát kelljen vennem:

Budapest, Pest, Fejér, Veszprém, Somogy


Amúgy ha nem autópályán mennék, akkor is kell megyei matricát venni?


Azt jól tudom, ha pl. egy utam lenne pl. BAZ megyébe, akkor normál 10 napos matricát vehetem még.



2014. dec. 29. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert Budapest megyei jogú város, attól még nem lesz önálló megye. Elég csak a Pest megyei matricát megvenni, ez magában foglalja az autópálya bevezetőket is. Siófokig elég a 4 Matrica, sajnos Veszprém megye teljesen érinti az M7-es egy rövid szakaszát.


Ha nem autópályán mész, akkor nem hiszem, hogy kellene matricát venned, a 8-as még mindig csak főút.

2014. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez jó lesz térképnek?

[link]

2014. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A google maps pont tudja a megyehatárokat is...
2014. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Azt jól tudom, ha pl. egy utam lenne pl. BAZ megyébe, akkor normál 10 napos matricát vehetem még"

Akkor is, ha Siófokra mész. Veszel egy 10 naposat, oszt' csókolom, ne érdekeljenek a megyehatárok. Ha nem autópályán mész, akkor pedig egyáltalán nem is kell matricát venned. Megyei matrica akkor kell, ha egész évben külön matricaváltás nélkül szeretnéd használni a megye összes gyorsforgalmi útját. Ha neked tényleg szükséged van az éves "autópályabérletre" Budapest és Siófok között, akkor kell ügyeskedni a megyei matricákkal vagy váltani egy éves autópályamatricát.

2014. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Budapest-Siófok útvonalon nem kell megvenni a Veszprém megyeit (Pest, Fejér, Somogy), Balatonvilágosra pedig elég a Pest, Fejér.

[link]

2015. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!