Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsősorban mitől függ, hogy...

Elsősorban mitől függ, hogy meddig bírja egy alkatrész?

Figyelt kérdés

Eleve jó autót kell kifogni, és legfőképp ezen, vagy nagy szerepet játszik már az is, hogy az a valaki, hogy bánik az autójával?!


Szóval hajthatom én szépen, megvigyázva az autót, ha az autó (márkájára gondolva) eleve "szar"? Vagy pl "az örökzöld, opel, sosem kop el"-t bárhogy lehet cibálni, az nem romlik?! (gondolom ez nagy baromság)


Tehát, csak a vezetőtől és a vezetés stílusától függ?



2014. dec. 30. 21:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

te hány éves vagy kérdező, hogy ilyen marha kérdést feltettél ide? mivel valszeg még a minimaxot nézed így leírom neked számodra is érthetően egy autó működését.

egy autó olyan mint egy állat, pl egy kutya. ha törődsz és foglalkozol vele, minden évben beoltod, akkor sokáig él. de ha még egy vacak olajcserét sem csinálsz meg, akkor 2 év alatt beáll alattad, mint a gereblye nyél! :D

2014. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Ha valóban ennyi tervezői tapasztalattal rendelkeznél, akkor pontosan tudnád milyen egyszerű megtervezni egy alkatrészt úgy, hogy a megfelelő időben elromoljon"


Ezt en is mondhatnam neked. Ha terveztel volna valamit eletedben ami tomeggyartasba kerult akkor tudnad hogy NEM LEHETSEGES a programozott tonkremenetel megvalositasa. Amirol te beszelsz az egeszen mas dolog. Az autogyarak elvart minimum elettartamea terveznek. Ez azt jelenti hogy a tervezesi cel az hogy egy adott alkatresz egy adott terheles mellett el kell hogy erjen egy adott elettartamot. Hogy ezen felul mennyit megy az nem erdekel senkit, nem is vizsgaljak. Minden hireszteles ellenere az autogyarak nem abbol elnek hogy elromlanak az autoik.

2014. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Kedves 22-es!

Mint írtam nem tervezek, csak javítok. A programozott tönkremenetelt már rég megvalósították pl. a nyomtatóknál, de ne térjünk el a tárgytól.


"Az autogyarak elvart minimum elettartamea terveznek"


Ez egy nagyon szép, hangzatos mondat, csak épp a felhasználó nem érti, hogy ez az élettartam miért olyan rövid és miért lesz egyre rövidebb.

Természetesen nem (csak) az autógyárak érdekeltek az alkatrészek eladásában, hanem a beszállítók és a szervizek. Csakhogy ők egy szép kerek egészet alkotnak. Az egyik legjobb példája a tervezett elavulásnak és a vásárlók lehúzásának, a modellfrissítés. Nem egyszer találkoztam már olyan tökéletesen működő alkatrészekkel, amik a modellfrissítés után lényegesen drágábbak lettek és állandóan elromlanak. Szétszedve az alkatrészt, kiderült, hogy jóval silányabb anyagokból gyúrták össze mint az elődjét. Mi ez, ha nem tervezett elavulás?

2014. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ugyan már, milyen tervezett elavulásról beszéltek, mikor az új Focusok, Octaviák, Passatok, Audi A6-ok, stb, egy-egy cégnél 3-5 év alatt futnak 3-4-500 ezer kilómétereket, csupán olajcseével, és kisebb alkatrészek cseréjével...
2014. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Mint írtam nem tervezek, csak javítok"


Igen, ez nyilvanvalo. Azt javaslom neked hogy ne szakerts olyan temaban amihez nem ertesz.

2015. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

25

hanem értesz a gyártáshoz ne szolj bele

2015. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A gyartashoz is jobban ertek mint te.
2015. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Jaj Tervezőm! :) Eszembe sem jutott szakérteni, azt meghagyom neked! Ha nem vetted volna észre, tisztán gyakorlati tapasztalatokról írtam. Úgy tűnik, te akkor sem hinnéd el a valóságot, ha az orrod elé tartják és én beleuntam ebbe a meddő vitába. Tovább sikeres tervezői munkát kívánok!
2015. jan. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!