Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2008-as,1.2-es benzines...

Klein András kérdése:

Egy 2008-as,1.2-es benzines VAN Corsám van, és az utóbbi időben gyakran csak akkor indul be, ha nyomok egy kis gázt az indítás mellé. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Menet közben semmi hibát nem észlelek, üresben gurulva sem köhög vagy ilyesmi. Szeretném kérni a tanácsotokat, hogy mi lehet a probléma? Alapjárati motor? Gyujtás-modul valamilyen hibája? Ha esetleg tudna vki ajánlani egy megbízható szerelőt 14. kerület környékén, azt nagyon megköszönném!

2014. dec. 31. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek hogy fojtószelep tengelye szorul egy picit a szennyeződéstől. Én tél elején szoktam adni neki egy pici WD40-et és nincsen gondom. Egyébként nekem egyszer nagyon hidegben (-13) elkezdett hullámzani az alapjárat, de ha kis gázt adtam akkor kisimult a járás. Amolyan utolsó lehetőségként próbáltam ez ki és bejött. Ugyanis a kartergáz a fojtószelep elé van visszavezetve, az meg elég gazdag olajpárában és vízgőzben, szóval jegesedhet is a fojtószelep akár. Na, a WD 40 az kiszorítja a vizet és feloldja a besűrűsödött olajos trutymót.
2015. jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2008-as tehát EU4-es motoron már nincs alapjárati motor, mindent a fojtószelep intéz, persze elektronikus mozgatással.
2015. jan. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hol találom a folytószelepet? Most már be sem indul elsőre, másodikra, hanem elkezd villogni a szerelő ikon. :(
2015. jan. 2. 01:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Indulj el a légszűrőháztól és kövesd nyomon az abból kiinduló csövet, vagyis a beszívott levegő útját. Előbb utóbb eljutsz a fojtószelepházig. Nem ismerem az Opel Corsát tehát pontosan én sem tudom hogy mit kell leszedni hozzá hogy odaférj. Na most ezen kívül lehet még szenzorhiba is. Ezek ellenőrzése már semmiképp nem otthoni feladat.
2015. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!