Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70ccmes Simson star henger...

70ccmes Simson star henger torok átmérője 21 mm. Erre milye karburátort ajánlotok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván valami 21 mm-est, nem? Egyébként nagyon nem értem hogy miért egy Starból kell tuninggépet faragni (legalábbis a blokkjából)... Eleve ventilátoros a hűtése ami kizárja azt hogy mondjuk 10000-es fordulatra lehessen hangolni a motort, mert fordulaton már akkora ellenállása van a ventilátornak hogy az maga lekap 1-2 lóerőt. Másik hogy a váltóval sem lehet mit kezdeni, mert csak 3 sebességes és teljesen más felépítésű mint pl az S51-é, amihez ötös váltót is lehet venni. És ahhoz a 70 köbcentihez orbitálisan nagy a 21-es karbi, kis fordulaton membrán nélkül használhatatlan a motor mert egy kicsit nagyobb gázhúzástól lehörög a p*csába.
2015. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy Pony Romet vázába lett a blokk beépítve a 80as évek leg elején. Én hozzám most került karburátor nélkül Állítólag P21es Pannonia karburátort tettek rá még mikor elkészült. Gondoltam vannak már modernebb dolgok ennél ezért kérdeztem. A felfogatása teljesen gyári csak 21 mm-es. Mondjuk egy Dellorto karburátor átalakítóval rá mehetne?
2015. jan. 2. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyébként nem kötelező 21mm karbit rátenni. A gyári bing karbi amit s70 re raktak csak 15mm.

Ahoz a rövid löketü motorhoz valami binget néznék a neten.

2015. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!