Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Örök dilemma: hagyjam az...

Örök dilemma: hagyjam az autót alapjáraton melegedni, vagy egyből menjek vele?

Figyelt kérdés
Egy Audi A6-ról van szó 3.0 TDI. Sokan tanácsolták, hogy ahogy beinditottam, rögtön menjek is vele, ne hagyjam hogy menjen üresben. Ezt igy is csináltam sokáig, amig nem melegedett fel, csak lábújheggyel érintettem a gázpedált. De most hogy megint ilyen hidegek vannak, kipróbáltam azt, hogy hagyom járni a motort 3 percig, és utána indulok. És az az igazság, hogy igy sokkal finomabban megy a motor, nem is annyira hangos, én úgy érzem, igy jobban szereti. Mi az igazság?

2015. jan. 2. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nekem benzines autóm van, azt mindig hagyom néhány percig járni (amíg lejjebb nem megy a hideg alapjárat). Egyik autó se szereti, ha hidegen nyüstölik, ha rendszeresen csinálod még hengerfejes is lesz.
2015. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem érdemes a morotrt percekig járatni indulás előtt.

El kell indúlni egyből, csak persze az első 4-5 kilóméteren nem szabad nagy fordúlaton menni.

A percekig üresben járatás üzemanyag pazarlás!

2015. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Egy mai modern dízellel érdemes várni azért egy kicsit amíg melegszik az olaj hogy híguljon, mert így könnyebben eljut oda ahova kell, különösen a turbóhoz. Főleg ha te is úgy hallod, hogy simábban jár. Én biztos, hogy várnék vele legalább egy 1-2 percet.


Azt nem jó csinálni, hogy 10 percig hagyod járni, mert az tényleg felesleges és nem is éri meg, főleg, hogy közben szennyezed is a környezetet.

2015. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Mindig alapjáraton járatom mielőtt elindulok. Télen kb. 4-5 perc. Nyáron 2-3 perc. Én ebben hiszek.

A kamionokat,buszokat is járatni kell mielőtt elindulsz ! Nem? (levegő feltermelés miatt,fék,légrugók)

Pedig azokban is Mercédes,Renault,stb. motorok vannak.

Felmelegítés alatt, én kb. percenként oda, oda lépek a gázpedálra,hogy megváltoztassam a motorfordulatot 200- 500 ford/perc az alapjárathoz képest. Volt már Audim,Mercim,stb. most egy 1,9 Superbem van és mindig így csinálom. Ezt az alapjáraton történő felmelegítés közbeni fordulat változtatást még a katonaságnál hallottam kb. 30 éve és bár már pontosan nem tudnám leírni most,hogy mért jó ez de emlékezetem szerint annó egyet értettem az akkori műszaki mérnökökkel és azóta én így csinálom,használom az autóimat.

Egyébként ezt már én is hallottam,hogy nemkel a motort melegíteni,hanem mindjárt el "kell" vele indulni és menni, de szerintem ez károsabb a motorra nézve mint ha melegítem és utána megyek vele.

Pl. A Long Life (30 000 km olajcsere) olajban sem hiszek maradéktalanul kb. 20 000 km- nél cserélem, ha a műszer esetleg előbb jelezne akkor természetesen mindjárt cserélném, de eddig még soha nem jelzett 20 000 előtt de én azért lecseréltem. (olajszűrő,légszűrőt is minden olajcsere alkalommal)

Megj. a benzines renaultomat is mindig melegítem, mielőtt elindulok.

Ha aznap már mentem az autóval, de leparkoltam több órára, akkor is melegítem, télen min.1-2 percet.

2015. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mostmár én is afelé hajlok, hogy érdemes járatni egy kicsit.

Az olajcseréhez meg annyit, hogy bármilyen autóm volt, én 10.000 km után cserélem az olajat, az a biztos.

2015. jan. 2. 22:40
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekunk opel astra van 1.4 benzines. Hidegen olyan hangja van kb mint egy dízel autónak. Mikor már lejjebb megy a fordulat mert melegesett. Akkor már jó hsngja van. De aneddig tekjes hidegen megyek addig csörög. Dízel hangja van. Szóval mindig járatom addig ameddig nem megy le a fordulat 800 alá. 750 az alapjárat. Ez lehet 1 perc is nyáronm télen meg lehet 5 perc is.
2015. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi hidegben szoktuk kicsit járatni.

Idáig még baja nem lett tőle!

De ha egyből hajtottuk volna hideg állapotban lehet már kifeküdt volna a motor.

2015. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tehát szó mi szó, se egyből nem szabad vele elindulni, se pedig sokáig hagyni alapjáraton. A tökéletes olyan 2 perc. Ezután még motor kímélő tempóban menni 5 percig. Ennyi idő utána mindenképpen meg kellene mozdulnia a hőfokmérőnek. Ezek után pedig fokozatosan lehet növelni a fordulatot ha szükséges. Bár én a benzines 1.4-es kalos-t se szoktam 3ezer fölött pörgetni mert megy rendesen. Csak nagy ritkán huzatom ki, mert ugye igényli a motor.
2015. jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Azt még hozzátennén, hogy a mi használati könyvünkbe is bele van írva hogy el kell vele indulni. De hát szörnyű hangja van alapjáraton is mikor hideg. Hát még ha elindulok... Szóval én azt a kis benzinkét rászánom mert amúgy sins sokat használva az autó. 85 ezer km eddig. Hiba nélkül.
2015. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Skoda Fabia 1.4 MPI. Soha nem járattam üresben elindulás előtt, eddig 260E hibamentes km.
2015. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!