Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mondja meg valaki, hogy most...

Mondja meg valaki, hogy most a hagyományos autópálya matrica végleg megszűnt, és most taktikázhatok, ha Budapestről Egerbe majd Gyulára szeretnék menni? Régen vettem egy hetes matricát és oda mentem, azon az autópályán amelyiken akartam!

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:
ezentúl is ugyan úgy tudsz jegyet venni mint eddig, csak van még egy lehetősége, a megyei matrica
2015. jan. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:

A régi rendszer ugyanúgy használható, de aki pl minden reggel használja az M3 bevezetőt, az nem kell országos matricát vegyen 40ezerért, hanem elég egy Pest megyei 5ezerért.


Ezzel a megyében található összes fizetős út 2015ben használható. Ha a megyén kívül is szeretne fizetős úton közlekedni, akkora

a, vesz azokra az alkalmakra 1-1db 10napost

b, rendszeres használat esetén az érintett megyékre 1 évest (5ezer ft/megye)

c, rendszeres használat és sok megyét érintő autókázás esetén 0 db megyei és 1db országos 40ezerért.


Tehát én általában pályán kívül kocsikázom, de Pest megyei lakos vagyok, sok M0 és M2 használattal, így vettem egy Pest megyeit és az évi pár alkalom BP-Szeged, BP-Győr útra veszek 1-1db 10naposat.

2015. jan. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy szó sem esett arról, hogy az eddigi matricák tekintetében lesz változás. Annyi történt, hogy bevezettek egy újat. Honnan veszik az emberek, hogy a régiek megszűntek? Senki sem képes értelmezni amit hall, vagy olvas???
2015. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ez alapján tegnap vettem 1 db éves Pest megyeit, így tehát a gyorsforgalmit, az MO-at és az M5-ös bevezető szakaszát is tudom a 2015-ös évben használni, igaz?
2015. jan. 4. 11:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdésem van: az általad említett utak Pest megyében vannak? Igen. Akkor vajon-netalántán-esetleg véletlenül érvényes rájuk a Pest megyei matrica? Lehetséges, hogy igen? Szerinted?
2015. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem igen! Igen?! :)
2015. jan. 5. 06:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó, jó! Nem húzom az idegeket! :) Még egyszer köszönöm a válaszokat.Legalább Budapesten a mindennapi munkámhoz elérem a kikerülő vagy éppen gyorsabb utakat! Aztán ha elérem, hogy pihenni szeretnék valahol az országban, az úgy is csak 1-2 hét, akkor meg marad a 10 napos matrica.
2015. jan. 5. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!