Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW M3, Lancer EVO?

BMW M3, Lancer EVO?

Figyelt kérdés

Van különbség a fenntartási költségeikben? Tehát az egyik nagyon drága, a másik nagyon-nagyon drága, vagy kb egy szinten mozognak? Főleg szervíz és alkatrész árak, illetve, hogy mennyire értenek a típusokhoz.

BMW-ből M3 E46 vagy esetleg E90, Lancer esetében EVO VIII-IX-X. Érdekelne még a WRX STI is.



2015. jan. 3. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
először majd azt döntsd el mire szeretnéd használni,mert a 3 autó egy lapon nem említhető annyira különböző karakterek!
2015. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindegyik fenntartása sokba kerül, nem ez fog dönteni a választásnál.
2015. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Igazából 4-5 millióból már kijön az E46 és 8/9-es EVO is, tehát mondhatni, hogy egy árban vannak. Amit írtak, hogy viselkedésre ég és föld, az igaz, s ez nem csak abban nyílvánul meg, hogy az egyik összkerekes, a másik meg hátsó: teljesen más a filozófia a két autó mögött. Az M3 arra való, hogy gyorsan menj vele a német autópályán, belecsússz a Nürburgringen a szalagkorlátba, esetleg hogy diszkópatkánykodj. Az EVO meg hozzá képest kanyarfaló, könnyebb is, fürgébb is, na meg ugye turbós 4 henger áll szemben szívó 6-ossal.

Hétköznapi használatra egyértelműen az EVO alkalmasabb, pláne a magyar utakon - az M3 alja és felfüggesztése hónapok alatt tönkrevágható, s alapvetően a szervíz is drágább. Az EVO-t ha ügyes ember lehet úgy terelgetni, hogy ne fogyasszon sokat (9-10 liter).

2015. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
5%

"Az EVO meg hozzá képest kanyarfaló, könnyebb is, fürgébb "


Nagy valoszinuseggel egy M3 korbeautozza a vele egykoru evo-t.

2015. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igazából annyira nem tudok dönteni köztük, hogy próbálok bele vinni valami raciónális érvelést, ami segít. pl megbízhatóság, fenntartás. E90 szlovák oldalon volt olcsón, de maradjunk a hahun. Szóval így maradt az E46, EVO VIII és az STi.
2015. jan. 3. 18:29
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Én azt a 9-10 literes fogyasztást is megnézném egy 300 lovas autótól :D
2015. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pprodald ki mindegyiket es tudni fogod melyik kell.
2015. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
az első vagyok,és még annyit fűznék hozzá,hogy ha benned ezek a kérdések komolyan felmerültek,hogy mennyit fogyaszt meg mennyi lesz a fenntartása,meg a szervizelése,akkor egyiket se vedd meg,és akkor nem fog meglepetésként érni egy több tízezres olajcsere és társai,illetve a !!MINIMUM!! 12-13 literes fogyasztás!
2015. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy a lancer fürgébb lenne bármivel is, súlyuk megegyezik, viszont a BMW kicsit erősebb, az E90-es M3 pedig jóval erősebb. Fenntartási költségek szerintem megegyeznek. Mindkettő drága. De sportautókról beszélünk.

Mindkét autót elfogadnám, szerintem a mérleg nyelvét a hajtás fogja eldönteni. Hátsó vagy összkerék. Baromkodni egyértelműen a hátsó kerekes viszi a pálmás, de a másikkal is lehet ezt azt művelni.

2015. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy sok a fenntartása, fogyasztással pedig tisztába vagyok, eddig is egy 2.8-as A6-tal jártam, az is beveri a 12 litert, főleg, hogy hajtom is. A költség inkább arra irányult, hogy mégis több-e számottevően az egyik fenntartása a másiknál. Pl. nem mindegy hogy ugyanazért az x alkatrészért 100 vagy 150 ezret kell fizetni, meg hányszor romlik el. Annyiból inkább teletankolom.
2015. jan. 3. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!