Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv. Ha a parkolás során a...

Üdv. Ha a parkolás során a kerék nem, max az az autó eleje beleér a másik parkolóhelyre az büntetendő?

Figyelt kérdés
Egy egyirányú utcában lakom, ahol a szomszèd a böszme kocsijával csak úgy tud beparkolni a garázsába, hogy y-ozva egy parkolóhelyről manőverezik. Ezèrt azon a parkolóhelyen nem is szabad megállni x fel van festve. Előtte utána viszont igen. A minap a bizonyos x el jelölt parkoló mögötti helyre álltam, és nem tudom, nem emlèkszem pontosan az autó orra átlóghatott abba a parkolóba a szomszéd elmondása szerint de a kerèk mèg tutira az èn helyemen volt mèg. Ő meg letámadott engem h nem tudott bejárni emiatt a garázsába, ès hogy arrèbbhúzkodta ezèrt a kocsit de hogy köszönjem meg neki h nem rendőrt hívott ezèrt. Aztán kicsit kiakadtam hogy mègis hogy tudta a sebessègben hagyott behúzott kèzifèkes kocsit arrèbbnyomkkdni.De nem volt időm jobban belemerülni mert siettem munkába. Ezèrt kèrdem, jogosan fenyegetőzik rendőrrel ha esetleg egy kicsit átlóg az autó orra de a kerèk már nem a masik helyre. Egyèbkènt egy 206 os peugeotom van szóval nem egy nagy kocsi. Köszönöm válaszotok
2015. jan. 5. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A felfestéseknél, távolságoknál mindig az autó kinyúló részei számítanak, nem a kerék!


Mellesleg a szomszédod is béna lehet!

2015. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Először: ha a "parkolóhelyen" nem szabad megállni, és ezt felfestés és/vagy tábla jelzi, akkor az nem parkolóhely.


Másodszor: ha fel van festve, hogy meddig tart egy parkolóhely, akkor az addig tart. Nem tíz centivel tovább, nem fél autónyival tovább, hanem pont addig.


Harmadszor: nem kéne látatlanba lebénázni a szomszédot, kedves Harkonnen, mert láttam én már olyan szők utcát, ahol Kispolszkival sem fordultál volna be a garázsodba, ha nincs vele szemben megtiltva a parkolás. Persze ettől még lehet béna is a szomszéd, csak nem biztos, hogy ő a hülye.

2015. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2:


Hát láttam már csodákat, és előbb elhiszem, hogy valaki lusta vagy béna, ha mondjuk 10 cm miatt nem tud beállni a garázsába.

:)


Nem régen is a Váci úton beállok egy szűk helyre ahol elöl-hátul kb. 15 cm maradt, mire kiszáll a mögöttem álló autóból a kb. 50-es pasi, és letol, hogy miként fog ő onnét kiállni!? Felhívtam a figyelmét arra, hogy olyan szépen sikerült megállnia, hogy mögötte van egy fél autónyi hely. No persze amikor látta, hogy rutinozok eszébe se jutott volna fél métert tolatni. Biztos csak előremeneti jogsija volt...

:(

2015. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Viszont lusta ember miatt nem fogják hivatalosan, felfestéssel megtiltani a parkolást. Márpedig itt erről van szó.


Ahol élek, az óváros szűk utcáiban gyakori megoldás ez - muszájból.

2015. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!