Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidrotőke csere mennyi?

DávidKutaki kérdése:

Hidrotőke csere mennyi?

Figyelt kérdés
Egy Mk4-es Golfról van szó, eléggé hangosan kattog, gondolom ez a hidrotőke lehet. Mennyibe jön bele egy csere? Évjárat:1998,Benzin 1.4 16V

2015. jan. 6. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most arra vagy kíváncsi mennyi óra munkát jelent?
2015. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megnézed neten mennyi a hidrotőke és hozzáadod egy tetszőlegesen kiválasztott szerviz óradíjához.
2015. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kis furat van a hidrotőkéken, azon megy be az olaj. A motor leállítása után pedig kifolyik. Ha hangosan csattog, akkor valószínűleg nincs elég nyomás a tőkékben, ezt sok esetben nem a hidrotőke kopása, hanem a kis olajjárat elkoszolódása okozza. Egy próbát megér a szétszedés nélküli tisztításuk. Először közvetlenül olajcsere előtt a megfelelő tisztító adalékot kell az olajba önteni és meg kell járatni a motort, néhányszor elindítani, leállítani. Van olyan adalék is, amit olajcsere után is lehet használni és végig benne lehet az olajban, de ezekben nem teljesen bízok. Ha ez nem segít, csak akkor szedném szét. Nem egy vészes történet a szétszedés sem. Szétszedés után is érdemes tisztítással próbálkozni, h nem tűnnek kopottnak a tőkék.
2015. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
van a wyns adalékcsaládnak egy olyan adalákja amit az olajba kell önteni és úgy járhatsz vele. Ismerősömnek teljesen elmúlt a csattógás. Persze ez csak félmegoldás. Első nekifutás szétszerelés után egy ultrahangos tisztitás. Ha ez nem megy akkor csere. Árak: pl unixauto.hu
2015. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Általában 3-7 ezer forint / hidrotőke.

Nekem 4000 volt darabja, és 1.8 8V a motorom, szóval 8 darab kellett. 35 ezer forintból megúsztam munkadíjjal, viszont barátom a szerelő :)

Azóta mint az új

2015. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

Az én vasamhoz 2500/db.

Csak egy véhatosról beszélünk, szóval 12 db kell. :S

2015. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Meg kell próbálni normális olajjal használni.

Esetleg egy hidtotőke risztító adalékot kipróbálni, bár az szerintem nem ér semmit, ha már csattog.


Egy normális hidrotóke 4-5E körül mozog....van 2k-ért is, de az gondolhatod mennyit ér....

Neked 16db fog kelleni, ami rohadt drága buli.

Szerelést akkor még nem számoltam.

2016. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a különféle hidrotőke adalékok, hókuszpókuszok itt mit sem érnek. Én például biztosan nem fogok ilyesmit vásárolni. Egyedül a teflon adalék az ami védi a motort és slussz passz. Ugyanis az van hogy az elöregedett olaj korrodálja a hidrotőkében lévő rugós golyósszelepet azaz rücskösre rozsdásodik és nem tartja bent többé az olajat és egyszerűen kuka. Tök mindegy hogy hány km-t futott az autó. Ha netán víz vagy sűrű téli hidegindításakkor pára kerül a szelepfedél alá az is tavaszra kinyírja a hidrotőkét. Valamint a mai olajszivattyúk is elég trehány minőségűek a Volkswageneknél a második Golfok után, tehát fogyó eszköz lett az is. Olyan 1900-4500 ft egy darab hidrotőke, az olaszt Ajusa stb jobb kerülni a VAG, JP Group ezek jók és 2500ft körül vannak.
2017. jún. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 steris válasza:
Ne mondjátok már hogy semmit nem ér ha nem is próbáltátok 😉liqui moly hidrotőke tisztító adalékot töltöttem két éve az enyémbe,azóta tünetmentes!Előtte "dudogott"rendesen!2.0pdtdi
2018. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
A Liqui-Moly molibdénszulfidos motorolaja is remekül átmossa. Ha csak némi lerakódás miatt zörög, nem pedig már a szétkopás miatt, akkor valóban segíthet a megfelelő olaj illetve adalék is.
2018. dec. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!