Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi megtett km az ameddig...

Mennyi megtett km az ameddig még érdemes megvenni egy használt kocsit? A minimum és a maximum is érdekelne. Csak olyanok írjanak akik értenek hozzá

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Minimum 1 km, maximum 6 millió km (legalábbis 5 millióval még lehet jó az autó):

[link]

2015. jan. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem az autó kora a fontos hanem az állapota és a futott km. Egy átlagos benzines autó 3-400e km-t bir ki különösebb gond és felújítás nélkül, dízelek többet, akár 1milliót is. De ez használattól, állapottól függ. Ezért használt autónál az általános állapotot kell nézni először, utána a km-t.

A mostani benzines autómat 260e km-rel vettem, már 100-al több van benne, hiba nélkül. Az előzőt 460e km-rel vettem, 600e-nél adtam el, szintén hiba nélkül teljesített. Ismerősöm rosszul választott, 80e km-t futott autót vett, de sok gond volt vele. Előző tulaj elhanyagolta, nem cserélt olajat stb.

2015. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Ezt így nem lehet belőni...


Egy 1.1-es turbó benzines autónál ami csak városban járt, ott már a 150,000 km is nagyon sok és már a végét járja.


Egy 3.0 dízelnél, amit szinte csak autópályán használtak tempomattal 140-el ott a 300,000 km sem számít soknak, mert még minimum ennyit simán elmegy.


Ami fontos:

- Milyen típus és milyen a motorja. Egy 1.4 HDI sosem fog annyit futni, mint egy 2.0 TDI

- Hogy használtál és tartották karban. A város pl. gyilkolja az autót egy autópályához képest. A motort is, a futóművet is és megtörni is könnyebb a városban. Meg ugye az sem mindegy, hogy a karbantartást megkapta-e az autó vagy "jóvanazúgy még 5000 km-t kibír az az olaj"...

2015. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem személyautó ugyan, de ismertem egy dízel Ducato-t, amibe 1,1 M km-t tett a gazdája, és még nem volt különösebb baja. (Aztán eladás előtt még pluszban belepörgetett vagy 250 E-et, úgy jobban mutatott az óra. :)
2015. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy benzines autó simán kibír 300-400 ezer km-t különösebb gond nélkül. Egy dízel még ennél is többet. Egy ismerősöm 400.000km-el vett 2.5-ös TDi-t nagyon jó állapotban és azzal jár külföldre dolgozni.


Mivel én keveset autózok ezért elvárom hogy az a kocsi amit én veszek abban szintén ne legyen sok km.

Az valahogy nem túl jó hogy valaki beletesz 250.000-et 12 év alatt egy kis benzinesbe, én meg 3 év alatt megyek vele mondjuk 14.000-et.

Ezért olyan használt autót veszek amit remélhetőleg úgy használtak ahogyan azt én azután fogom.

2015. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szántóvető ***** válasza:

tízezer Km alatt bármilyen új motort szét lehet gyilkolni szánt szándékkal úgyhogy nincs alapszabály.amit a (lepontozott) 3-as írt,vagyis hogy egy mosógép motoros kis kihegyezett turbómotor nem bírja addig mint egy nagyobb hengerűrtartalmú az igaz.

én max. 100 ezer Km-t mondanék normál használatot feltételezve egy legalább 1.4-es motornál,ekkor még elvárható hogy hosszú ideig ne kelljen komolyabban hozzányúlni a kocsihoz.

egyébként nem merném kijelenteni hogy értek hozzá csak gondoltam megosztom a véleményemet ezzel kapcsolatban.

2015. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!