Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhifi BMW 320-ba [E90]?

Koaxk Ábel kérdése:

Autóhifi BMW 320-ba [E90]?

Figyelt kérdés

Egy belépő szintű, de jó hangzású rendszert akarok a kocsimba építtetni.


Ami eddig meg van hozzá:


RTO Toxic TX-1000

[link]


Alpine SBG-1244BP

[link]


Amit tervezek venni:


Gladen One 100 BMW

[link]


Audio System M-Line 100.2

[link]


Az elképzelés az lenne, hogy a gagyi gyári 10cm-es Phillips szélessávú hangszórókat kidobnám, ebből 4 darab van, annak a helyére kerülnének a Gladen-ek a 4 csatornás erősítőről hajtva.


Az Audio System erősítőről pedig menne a mélyláda.


Mennyire jó ez a koncepció?


Esetleg B varriáció, hogy a meghagyom a szélássávú hangszórókat de megtámogatom egy hangváltóval és egy magassugárzóval. Bár erre ötletem sincs, hogy mennyire lesz jó végeredmény.


Túl sok lehetőségem nincs hangszórók terén, mivel a BMW-ben 3 pontos spéci rögzítés van, és eleve maximum csak extra keskeny hangszórók férnek be, jah és max 10cm-esek.


Árban max egy százast vagyok rá hajlandó költeni, plusz a kábelezés és szerelés ára, mert nyilván profikkal szeretném szereltetni.



2015. jan. 9. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz elképzelés, én meghagynám a gyárikat, hacsak nem tudsz jobb minőséget venni a gyárinál, amit kétlek.

Szépen tud szólni, én meghagynám hangváltóval és egy JVC vagy Pioneer fejegységgel illetve 4 csatis erősítővel hajtva.

2015. jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 dirtboy ***** válasza:
9%

nem tudom hogy ez a kérdés most komoly vagy csak valami vicc.

ilyen rossz tervet ritkán olvastam eddig.

2015. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

dirtboy: miért lenne vicc?!?


És ez mitől olyan rossz terv?!?

2015. jan. 9. 12:36
 4/16 A kérdező kommentje:

Építő jellegű hozzászólásokat szívesen veszek, viszont elsősorban olyan válaszok érdekelnek, amit tudok hasznosítani.


Azaz, előre egy 16-os komponens szett és társait köszönöm nem! Tudom, hogy jobban szól meg az az istencsászár, de az autó lehetőségei korlátozottak, megbontani, szétvagdosni, szétfűrészelni meg legkevésbé sem szeretném a műanyag részeket.

2015. jan. 9. 12:46
 5/16 dirtboy ***** válasza:
100%

azért gondolom hogy vicc mert a toxic mint márka valami rémületesen rossz.

cégfilozófiája a megtévesztés,átverés.

nekik ez egy 500Wos erősítő állításuk szerint

[link]


ez meg egy 1500W-os

[link]

még arra is ügyeltek hogy méretileg is becsapják a vásárolót mert tudják hogy kis méretű erő biztosan nem 1500Wos,így egy nagy házba bedobtak két kis panelt és össze kötötték őket. tiszta first austri stílus

a mért 408W is elérhetetlen mert ha megnézed 55A áramfelvétellel mértek annyit de gyárilag az erőben 40A-es van,szerintem ki is purcantották az amp-nél az erőt.

még a THD adatra lennék kíváncsi de azt nem írják.


na lépjünk tovább a toxic csodáról.


alpine láda egy bandpass láda tehát sáváteresztő,kevesen használnak ilyet mert csak egy szűkebb frekvencia tartományban dolgozik jól,ezért nem is annyira elterjedt ez a láda típus.


gladen one valami elképesztő 30 ezres árért holott 7ezret nem adnék érte mert kb annyit sem ér.

nem is értem hogy jutott ez az eszedbe.

félre ne érts a gladen jó hangszórókat csinál,nekem pl két gladen nyomó dolgozik a csomiban de ez a hangszóró amit kinéztél valami vicc.


audio system erő meg egy elég jó kis erősítő és pont ezért gyanús,mintha a trabantok mellett ott lenen egy ferrari.

nem illik össze a többivel mert fényéveket ver rájuk.


még egy ok a rendszer elképzelés miszerint pont az AS erőt adnád a mélynek és a toxic menne a gladennek.

ez is feldolgozhatatlan számomra.

jó hangú kis torzítású erősítő szűk frekvencia tartományra,és a rossz hangú erősítő meg pont a szélesebb frekvencia tartományban dolgozó hangszórónak ahol sokkal de sokkal jobban kihallod a torzítást.

2015. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem mit mondasz, akkor leírom mi miért lett!


A Toxic erősítőt ingyen kaptam, és amúgy nekem nem volt vele hangzásban semmi bajom, mikor működés közben hallottam. Tudom, hogy egy relatíve noname gyártó és ez a 4 csatornás erősítő is csak 4 x 50watt-ot tud RMS-ben de ez szerintem bőven elég a 4 koax hangszóróhoz.


Az Alpine láda, úgy lett, hogy karácsonra páromtól vásárlási utalványt kaptam a Media Marktba és mivel semmi egyéb műszaki cikkre nem szándékozom költeni most, így egyértelműen az autóhifi fronton néztem körül. Az üzletben meghallgattam több ládát, és meglepő módon ennek tetszett a legjobban a hangja. Nem mondanám, mondjuk, hogy olyan egetverő nagy választék volt.


A Gladen tudom, hogy túl van árazva, de egész egyszerűen mindegyik autóhifi gyártó kihasználja azt, hogy bizonyos típusú autókba, autóspecifikus hangszóró szériákat gyárt.

Ez még egy kifejezetten "olcsóbb" típus.


Nézd meg pl ezt:

[link]


röhej... csak azért mert, rohadj meg, hogy BMW-d van... eladjuk a 10 rongyos hangszórót 75-ért. :\


Sajnos tényleg nagyon túlkomplikálta ezt a dolgot a BMW így még az eleve gázos 10cm-es méretű hangszóróból se fér be akármelyik. :(


Az AS erősítőt meg egyszerűen a közel 300watt RMS-e miatt akarom a ládához rakni, szerintem a Toxic nem tudná rendesen meghajtani a ládát.

2015. jan. 9. 13:07
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyébként a hifi boltban/műhelyben pont emiatt a hangszóró mizéria miatt ajánlották azt, hogy inkább tartsam meg a gyári hangszórókat és egy hangváltóval és egy AS magassugárzóval támogassuk meg azokat.
2015. jan. 9. 13:17
 8/16 dirtboy ***** válasza:
100%

nekem ugyan nincs 320as bmw-m de néztem pár képet róla és az ajtóba szerintem simán be tehető egy 13cm-es komponens szett mélyközép hangszórója.

elhiszem hogy a felfogatási pont nem stimmel de attól még be lehet rakni,az nem okoz gondot.

én a helyedben hagynám ezeket a típus specifikus csodákat és komponens szettet néznék és azt raknám be.

a lemezt kifúrva csavarral fel tudod rakni de akár használhatod a gyári furatokat is csak akkor csinálsz egy 10-12mm-es mdf gyűrűt,azt felfogatod gyári pontoknál és a hangszórót meg a gyűrűbe csavarozod be.

annyi helynek lennie kéne a kárpit alatt simán.


a nagyobb mérettel és azzal hogy koax helyett komponens szettet használná sokat javítanál a hangzáson.


az AS erő csakugyan erősebb és jobb de 300W rms képtelenség.

ők 14,4 Voltal számolnak 13,8 helyett valamint biztos hogy magasabb A felvételnél mérhettek ilyet mert 30A a gyári biztosítéka de azzal képtelenség,egy jó digitből ki lehetne hozni ilyen kis biztosíték mellett a 300at de nem rms-ben,ez az erő meg A/B osztály és nem D.

minden esetre elég a tudása a nyomónak azzal nem lenne baj.


én biztatlak a használt erősítők vételére is mert nagyon sokat lehet velük spórolni én pl két erősítőmön picit több mint 260ezret spóroltam,ennyivel olcsóbban jutottam hozzájuk bolti árukhoz képest és nem leharcolt erősítők.

20-30ezer ért kaphatsz hibátlan boltban 40-50-60ezerért árult erősítőket.

jelenleg is vannak pl rx44es hirdetések amik valós max teljesítményben képesek 650W-ra és mivel nem magnat belső van bennük a hangjuk sem rossz.

teljes rendszeredet ki tudná szolgálni és kb 18-20ezerért adják.

nem éppen toxic stílus

[link]

2015. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 dirtboy ***** válasza:
100%

hifiboltokkal vigyázz mert némelyikben nagyon fura emberek dolgoznak,én is jártam olyan boltban ahol serlegek voltak a polcon aztán mikor kérdeztem hogy van e réz érvéghüvelyük azt sem tudta mi az.

tápkábelre is szükségem volt erre hozott egy aluszálas kábelt ami rézzel volt futtatva.


én ha valamit nem tudok,nem vagyok biztos benne csak szakmai fórumon kérdezek vagy Pap Zsoltitól az autóhificity tulajától,neki kb 14-15éves hifis tapasztalata van,mindennel találkozott már kb és sok autóba épített is,kérd ki a véleményét szerintem.

2015. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!


A koax helyett én is inkább választanék egy 13-as komponens szettet, csak én a szerelés részéhez nem értek, szóval ha a szakit nem tudom rávenni, hogy farigcsáljon nekem kiemelő gyűrűt akkor marad valami kompromisszum megoldás.


A használt hifi cuccoktól félek, mert nem tudom mi az előélete, amúgy ha az AS kihajtja a ládát, az bőven elég nekem. Nincsenek egetverő igényeim, nem kell 600watt rms, meg, hogy szétrázza a kasztnit.

2015. jan. 9. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!