Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kijelzi-e az autó műszerfala,...

Főzős Laci kérdése:

Kijelzi-e az autó műszerfala, ha már eléggé kopott a fékbetét?

Figyelt kérdés
13 éves Opel B Omega kombiról van szó,311.000 km van már benne.Nem vagyok megelégedve a fékezésével,valahogy úgy érzem foghatna erősebben is.
2015. jan. 11. 10:26
 1/8 szántóvető ***** válasza:
100%
egy 2001-es autó már biztosan kijelzi.viszont meghallod ha már a fékpofa-vas kezd kopni mert csúnya hangja van,fém érintkezik fémmel akkor.
2015. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

15 éves Szamarámon is van..

Nem feltétlenül érezhető, hogy kopott, ha vason fut, az már igen, de az hallható is.

Egyszerű, vidd el fékhatás mérésre, hozzá tartozik a pedálerő mérés is.

Érzésekben nem nagyon hiszek, ha mérhető, mérni kell és értékelni.

2015. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Leveszed a kereket és megnézed a betétet, kb annyi idő, int útszélén kereket cserélni ha defektet kapsz.


A legtöbb autóban van fékkopás jelző, de csak akkor működik ha olyan fékbetét van benne, és ha a szerelő cserekor összedugta a vezetékeket. Sok autóból ilyen korára már valamelyik nagy eszű levágta a vezetéket is...

2015. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
na igen,a betéten kívül más baja is lehet pl. visszadolgozik a fékmunkahenger.vidd el átvizsgálásra,ott megmondják a tutit.
2015. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Aha!

Szamara, betétkopás jelző.. Cserekor én sem azt kaptam/vettem, de nem gond, igazából nem is kerestem.

Vizsgára készítve rendszerint cserélem, pedig volna még ideje, de nem egy nagy költség, belefér, és tudom, hogy köv. vizsgáig kitart.

Amúgy 1 évben minimum 2* látom, elég egy rápillantás, amikor a téli-nyári gumicserét csinálom.

2015. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg kijelzi. Ha a kopásérzékelő réztüskéje már eléri a tárcsát, világít a fékrendszer hibáját jelző lámpa. Már ha van kopásérzékelő a betétben, megvan még a betéthez menő csatlakozó (a kerék mögött rendesen tud rohadni) és össze is van dugva a két vezeték (nem minden szerelő köt be minden elektromos berendezést javítás után). Egyébként pedig a kereket leszerelve látható, van-e még kopóréteg a fékbetéten, ha pedig teljesen lekopik, hangja is van. De a kopóréteg vastagsága is lehet csalóka: ha sikerül megégetni a betétet, hiába van neki jó rétegvastagsága, nem hajlandó fogni.
2015. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk amikor a jobb hátsó fékmunkahenger engedte az olajat, akkor a fék visszajelzője időnként felvillant/ vagy tartósan égve maradt.


Ezen az ábrán a 3-as számú.

[link]


Ez az ábra szerint

[link]

az 5-ös számú jelnek kellene világítania neked, ha van benne ilyen. (és működik is rendesen)

2015. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg fogom vizsgáltatni,mert én sajnos egyáltalán nem értek a fékbetét kopottság ellenőrzéséhez.
2015. jan. 13. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!