Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad-e Magyarországon...

Szabad-e Magyarországon Simson s51N/B-t átalakítani?

Figyelt kérdés
Halottam róla hogy 50ccm felet nem szabad motorkerékpárt átalakítani! Ez igaz ?

#szabad-e #segédmotor #Motorkerékpár...
2015. jan. 11. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
50 köbcenti fölötti motorkerékpárt is át lehet alakítani. Semmi sem tiltja. Ha nem akarod közúton használni, akkor még engedélyeztetni sem kell az átalakítást. A Simson S51 viszont 50 köbcentiméter alatti hengerűrtartalmú, tehát segédmotoros kerékpárnak minősül. Ezért aztán ha átalakítod, engedélyeztetni sem kell, mert nem kell rá műszaki vizsga.
2015. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alatta sem szabadna, de kit érdekel, mivel időszakos műszaki vizsga nincsen.
2015. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit most írni fogok,azt nem g-zésből írom,de:

Ki a f.-t érdekel manapság egy Simson,és az,hogy hogyan alakítod át.

Ha igényes,és szép,akkor még tök klassz buli is!

Amikor én 16-17 éves voltam,1986-ban,akkor riogatták a gyerekeket azzal a bizonyos cm50 beütéssel a vázba,hogy ha nincs benne,akkor a rendőr majd megbüntet,meg úristen.

Már akkor nem nézte senki,és nyomattuk fel a 60-as négyfelömlős hengereket 100-as végsebességgel,meg a 70-es átalakítások...

Ezeregy Simsonom volt,més pár éve volt egy SR 50-em 60-as hengerrel,kutyát nem érdekelte.

Lehet,hogy faluhelyen valami ráérős suttyó rendőr unalmában beleköt,de nagyon kicsi az esélye.

Csináld csak nyugodtan a hobbidat!

2015. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem, de mindenki leszarja. Nekem S51/E-m van, 70ccm, otthon megcsinálod kb 20 perc alatt az egészet. Hengerfej, henger meg dugattyú, aztán megy is a 70ccm. Még karbin lehet állítani kell. De ránézésre senki nem mondja meg hogy ez most 50-es 70-es vagy 80-as. Ha kérdi a rendőr azt mondod 50-es.
2015. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Sokat segítettetek számomra így holnap el is kezdem az átalakítás!!

Jó motorozást mindenkinek!

2015. jan. 12. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!