Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi véleményetek az Alfa Romeo...

Mi véleményetek az Alfa Romeo 156- os autóról?

Figyelt kérdés
Alfa Romeo 156, 1.6-os motorral. Mi a véleményetek, alkatrészek vannak -e az autóhoz? (alkatrész ellátásra gondoltam) és hogy milyen árban vannak az alkatrészek, vagyis horribilis áron mennek, vagy hozzá ehet jutni olcsón? Megbízhatóság?

2015. jan. 12. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor vedd meg ha mazochista vagy!
2015. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ennyire drága? Alkatrész minden?
2015. jan. 12. 17:00
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Megbízhatóság??egy alfánál???HÁH!!!!
2015. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor vegyél Alfát, ha van otthon egy trélered is!!
2015. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

az első három szerintem életében nem ült Alfában, és csak a hallottak alapján alkotnak véleményt, mint ahogy nagyon sokan ebben a rohadt országban.


Ha egy széthajtott Alfát veszel, az persze hogy a gatyát leeszi rólad, de ez így van akkor is ha egy totál szétnyomott BMW-t vagy Mercedes-t vásárolsz, csak hát az német autó és akkor már nem is számít az hogy egy sz*arkupac az egész és hogy ráköltesz vagyonokat.


Ha az olaszok nem tudnak autót csinálni, akkor kik azok akik tudnak?? A JTD motorok kiröhögik a németek által fabrikált PD TDI-t minden téren.


Te pedig kedves kérdező ilyenek után ne itt érdeklődj, mert csak annyit írnak le neked amennyit ők is hallottak az egyik ismerősüktől hogy ő neki mondta egy másik smerős akinek egy harmadik mondta, neki meg a szomszédnak a szomszédja, és közülük egyik sem ült Alfa-ban vagy csak egy széthajtottban. Nekem világ életemben Alfa-m volt és soha nem volt vele gondom pedig mindegyikbe 250 000 km felett pakoltam a kilométert.

2015. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még azt had írjam már le, hogy tavaly voltunk Németországba és az autópályán volt egy buzeráns aki azzal szórakozott hogy megelőzte a kocsikat egy 525-ös BMW-vel, utánna lassított, elengedte maga mellet őket és kezdte előről. Mellettem is elment egyszer, másodjára már csak villogot mert nem tudott elmenni mikor én is odaléptem az Alfa-nak pedig csak 231 km/h-ig nyomtam neki.
2015. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Vegre egy értelmes, épkézláb komment. Köszönöm. Nem szeretem mikor egy tó mondattal lezártnak tekintik a kérdést... És mi az az árkategória amiben érdemes használt Alfa Romeo-t venni!? Meg mire kell nagyon oda figyelni azon kívül, hogy a kopó alkatrészeket cserélni időben. Esetleg mik a típus hibák?
2015. jan. 16. 07:49
 8/13 anonim ***** válasza:
A használt Alfa-kat amik valóba jó állapotban vannak még bőven 1 millió felett kinálják. Ha mész vele egy próbakört akkor nagyjából megtudod ítélni hogy milyen állapotban van. Én a saját Alfa-imat szalonban vettem, ezért tudom azt mondani hogy a világból kivisz ha megfelelően gondozod. Énolajcserét 10000 km-ént elvégeztettem, volt hogy csak 8-9 000 km-t mentem le vele, és csak Selenia olajat használtam benne. Egyszer volt egy komolyabb hibája, a turbót kellet cserélni de akkor már 311 000 km-nél járt a kocsi, meg a szokásos kopóalkatrészek. A magyar utak nyírják a futóművet de ez nem az Alfa hibája hanem a magyar infrastruktúráé. Meg persze nekem erre az is rátesz hogy 245/40 R19-es kerekeken gurul a kocsi, ami hát valljuk be őszintén, nem nagyon csillapit, de mivel 95 %-ban autópályán használom így nem annyira vészes. Ha inkább városban mennék vele akkor 17-es kerekeket raknék alá magasabb oldalfal %-kal. Az alkatrészek drágák hozzá, de az utágyártott meg hiába olcsóbb, nagyon gyenge minőségű.
2015. jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
azt kihagytam hogy típushibának sokan mondják az elektronikát, nekem nem volt vele gondom, de mondom mégegyszer, én soha nem riboltam a kocsit, nem tögymörgök vele, de nem is hajtom szét.
2015. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nem tetszettek a rövid és sommás "NE VEGYÉL" válaszok, hát bemásolok neked egy hosszabbat, amit egy valódi Alfa-imádó írt, aki nem 2ezerért tankol, hogy a térre, meg a dizsi elé kiálljon vele, hanem használja is.


Jó olvasgatást:

Az Alfa 156 -mal kapcsolatos kezdeti optimizmusom mára már igencsak fakóvá vált.

Nagyon sok alkatrészt kellett cserélni mondhatni fejből tudom miből áll össze egy autó. :)

Az autó még mindíg nagyon kényelmes és gyors, imádom!

Sajnálom, hogy időnként van valami rohama az autónak és százezrekbe(!) kerül kijavíttatni az összes nyűgjét...

Már írtam most meg pláne kiszeretném hangsúlyozni, hogy 1 átlag keresetű ember NE VEGYEN Alfát mert iszonyat mi pénzbe kerül fenntartani.

Ráadásul azért valjuk be ez messze nem egy BMW 3 vagy AUDI A4...

Itt elnézést az alfás társaimtól szeretem én nagyon de ami tény az tény.)

Az állandó javítások miatt, már szinte mindeből új van benne. Évi 500.ezer - 1.mill. ft. a szervizre sajnos ez nem vicc vagy én vagyok a faszagyerek meg telik rá és társai nadzolós irás, tényleg ennyi lett ilyen idős korára. Eladhatnám max. 400.000-ftért, szóval inkább marad nálam.

Ez is nagy hátránya az Alfáknak, hogy nem tartják az árukat sajnos...


Én nem is tudom nem is emlékszem milyen megfontolásból vettem meg ezt a 156-ost?? De már bánom.

Amire emlékszem az a szépsége és a gyorsulása. Mára mind2 már megkopott!!

Újonnan bárkinek ajánlom ezt a márkát, a szépsége nem kis rajongó tábort szerezhet tulajának.

Zárásként újból csak ennyi: Még ma is együtt rójuk az utakat amig ki nem fogy az út alólunk.


De a következő autóm tuti, hogy egy dízel BMW lesz :)


Hibalista:

(Már amire emlékszem.)

- szervó szivattyú - kipufogó leömlője szétégett - az első futómű minden eleme csere - körmányösszekötő - axiál - fékek-fékcsövek - alapjárati motor - lambda szonda - légbeszívó rendszer csövei - görgők-feszítók - generátor tartója letört a motorblokkról - a generátor maga is meghalt (megjavítható volt nem kellett cserélni) - zárak az elmúlt két télen mind2 ajtón csere - klima fémcsöve eltört és szétesett - féltengelyek cseréje - biztosítékok cseréje - légtömegmérő (már a második az első itéletem óta) - kézifék bovdenje - pillangó szelep - stb... - -

2015. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!