Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó színével/festésével...

Autó színével/festésével lenne kérdésem: Plasti dipet Magyarországon szabad használni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy például a kocsim alapszíne szürke ( dokumentumokban is így van benne) Szeretném más színű plasti dippel befújni. Kell valami papír hozzá ? Vagy ? ( aki még nem hallott/látott volna róla: https://www.youtube.com/watch?v=SGdjWLan6hc )

2015. jan. 12. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, bele kell vetetni az autó papírjaiba, vagy akkor már bikolorként feltüntetni (párezer forint). De amúgy egy teljes autó felületéhez igen sok Plasti Dip kell ám, nem igazán gazdaságos dolog.
2015. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
plasti dip nem arra van hogy egy kocsit telibefényezz vele
2015. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a választ :D

#2 Mire való akkor? Mert ha csak azokat a részeket fested le,ahol esélyes a kavicsfelverődés,akkor egy furcsán foltos/tirki tarka kocsit kapsz. ( Tudom,felniket is szoktak dipelni,szintén a karcok miatt) Itt most én egész kocsira gondoltam :D

2015. jan. 13. 00:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Utána néztem a dolgoknak,lehet vinyl jobb választás ( Plasti dip pár hónap alatt lejön+drága is+vigyázni kell tankoláskor,mert az üzemanyag ráadásul tönkre is tesz :S)
2015. jan. 13. 01:22
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

Ilyen célra a fóliázás jobb, kicsit olcsóbb is. A PlastiDip inkább oda való, ahol bonyolult a felület a fóliához (pl. küllős felni). Élettartama is kisebb.

De tényleg, komplett behúzásnál a színváltozást be kell íratni a forgalmiba.

2015. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az autó elején a rácsok vannak lefújva dippel, több mint 1 éve rajta van már, a magasnyomású mosó nem viszi le de a kavicsfelverődés kilukasztja.
2015. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat :)
2015. jan. 13. 18:44
 8/10 A kérdező kommentje:
Esetleg vynilt Magyarországon hol csinálnak/helyeznek fel? ( profi munkára vagyok kíváncsi,nem gányolásra)
2015. jan. 14. 10:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Autófólia a magyar neve, s szinte már a legkissebb pesti zugműhelyben is megcsinálják (a sárga taxikon is mind az van).
2015. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
Komplett autó 80.000,- és 200.000,- között, típustól, mérettől, fóliafajtától meg persze attól függően, hol csinálják.
2015. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!