Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorkerékpároknál miért...

Mentos kérdése:

A motorkerékpároknál miért jó, hogy van V elrendezés, soros elrendezés, boxer, álló, meg fekvő mi mire jó? Vagy miért jobb?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Sportmotorok esetén a V jobb nyomatékból a sor jobb fordulatból. Máshogyan vezeted; a V-t igyekszel nem túlpörgetni (mert felesleges) a sorosat igyekszel magas fordulaton tartani (mert alul kevesebb az ereje) - pályán. Általánosságban; a v blokknak kedvez a szűk kanyarokkal tarkított pálya, a sorosnak a kevésbé kanyargós pálya. A V-hez egy kicsit tökösebbnek kell lenni, mert egy picit nehezebb megszokni. De egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak... más.


A motor szöge (álló/fekvő) illetve az elhelyezése a súlyponton keresztül a fordulékonyságot befolyásolja. Minél magasabban van annál gyorsabban beesik a kanyarba, ill. minél alacsonyabban van annál stabilabb az egyenesfutás.

2015. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a V motorok alul nyomatékosak,és keskeny a fordulatszám tartományuk.a csopperek is ezért V2-esek.Kis fordulaton biztosítanak nagy nyomatékot.A sor4-es gépek,nagy fordulaton adják le a nyomatékot,forgatni kell őket akkor vannak elemükben,ezért sornégyesek a gyorsasági motorok,és ezeknek a legszebb,leglágyabb a járásuk.Boxerről nem mondok semmit hasonlít a V-hez.álló vagy fekvő az tökmindegy. Egyhengeres motoroknál szétbonthatjuk kis és nagy lökettérfogatúakra vagy 2 és 4 üteműre.A piciket forgatni kell akár 2 akár 4 ütemű.Ahohy nől a ccm,annál erősebbek és annál kisebb fordulat kell a csúcsteljesítmény leadásához.2 üteműben már csak crossok és kisköbcentis motorok vannak.
2015. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es, a sor 4esek nagy fordulaton nagy teljesítményt adnak,nem nyomatékot!
2015. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert mindegyik konfiguráció más karaktert ad a motornak. Nem feltétlenül jobb az egyik a másiknál, illetve bizonyos szempontok szerint vannak persze különbségek, de itt részletesen nem lehet ezeket kitárgyalni, összehasonlítani.
2015. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én cruiser-t szeretnék utcai közlekedésre, kisebb túrákra (ég kezdő vagyok) de segédmotort már vezettem, arra gondolom akkor a V elrendezés jó akkor :) kb. 250 ccm-re gondoltam
2015. jan. 14. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:
a 250cc-től nem kell megijjedni.nem fogy földbe verni.
2015. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-asnak: a nyomaték teljesítményt jelent.Ugyanis a nyomaték hajtja a kereket és minél nagyobb a forgatónyomaték annaál erősebb egy motor.Felvagytok borulva agyilag.Egy belsőégésű motor mindenhol nyomatékot ad le.600-as fordulaton is meg 18000-es fordulaton is.Csa nem mindegy hogy hol adja le ezt mondtam! A sor4-esek nagyfordulaton a v2-esek meg lentebb.A nyomaték dönti el hogy hogy megy egy motor nem a lóerő(teljesítmény).Felejtsük már azt a szerencsétlen lóerőt az isten szerelmére.
2015. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"nyomaték teljesítményt jelent" talán te arra gondoltál de a fizikában a nyomaték egyáltalán nem jelent teljesítményt.

Max.Teljesítmény (teljesítmény görbe) szempontjából talán a sorkettes van hátrányban. A V, L és Boxer építési mód rövidebb, kissebb tömegű főtengelyt és kissebb anyag feszültségeket eredményez. A V és az L keskeny motorépítést tesz lehetővé. A boxer is ha nem keresztbe építik be.( bár ilyen motort még nem láttam). A keresztbe épített boxer forgatónyomatéka zavaró kanyarban. Tehát azt hiszem a V2, L2 a legjobb a kéthengeresek között.

2015. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem meglepett - amikor párkört mentem a Pannónián egy 998-assal -, hogy mennyire más a kettő (V2 és sor4). Természetesen; a sajátommal voltam a gyorsabb, de a Ducatit sokkal élesebbnek éreztem; főleg a kanyarokból kifelé - jött a Bayliss életérzés rendesen! :D
2015. jan. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!