Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kezeljem a kuplungot?

Hogy kezeljem a kuplungot?

Figyelt kérdés

Hamarosan forgalmi vizsgám lesz, de hogy őszintén elmondjam még most se nagyon éreztem rá a kuplung használatára. Egy dízel VW Passat autót vezetek a csöpnyi 160 cm-es magasságommal, szóval eleve alig érem el a pedált. Van vmi javaslatotok, hogyan tudnám lefulladás nélkül elindítani az autót?


Előre is köszönöm! :)



2015. jan. 16. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát azért már csak vezettél forgalomba elég sokat, és nem éreztél rá azóta?
2015. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hallod a motoron, ha a surlódási pontnál van a kuplung!

Tedd egyesbe majd szépen lassan engedd a kuplungot(közben jobb lábad a félen) addig, amig nem hallod a motoron, hogy máshogyan dorombol!

Ekko az autó nem tud elgurulni hátra, sőt talán még előrre is elkezd picit menni. Ekkor a lábad tedd át a gázra, egy pici gázfröccs, majd szépen szállj le a kuplungról!


A lényeg, hogy érezd, hogy hol van a kuplungnak a surlódási pontja és semmi baj nem lesz!

2015. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"VW Passat autót vezetek a csöpnyi 160 cm-es magasságommal, szóval eleve alig érem el a pedált."


Fura, másutt az első órán megtanítják hogyan kell a z üléspozíciót beállítani!


Ha 580 km nem volt elég, akkor vegyél pótórákat.


A feleségem is ekkora, és gond nélkül elvezet minden autót, Passatot és Citroen Jumpert is...

2015. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Dízel autót lefojtani? Esetleg az első 5 kmben lehet rá lehetőség hogy lefullad párszor. De aztán egy dizelt lefujtani még most is? Mert ha még egy benzines volna...

De dízelt lefujtani... Adsz egy gázt azt engeded a kuplungot rohadt egyszerű dolog főleg egy dízelnél. Gáz nélkül is nehezen fullad le.

2015. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem kritikát kértem, hanem segítséget, tanácsokat! Köszönöm ez eddigieket! :)
2015. jan. 16. 18:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Kupelung
2015. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Legjobb tanács, h ne kapkodj.Óvatosan engeded.Mikor megindult az autó akkor ott megtartod a lábad.Finom gázt adsz és engeded tovább a kuplungot.

Én dízel Puntón tanultam vezetni.Nekünk nem is engedték h induláshoz gázt használjunk.Elég szépen meglódult a kocsi anélkül is.Csak óvatosan a kapcsolásig engedtem és ahogy engedtem egyre jobban fel, annál "gyorsabban" mentünk.(már, ha azt egyáltalán sebességnek lehet nevezni :D )

Aztán ha profi leszel, akkor már majdhogynem csak "felkapod" a lábad a kapcsolási pontig ezzel párhuzamosan adod a gázt és már mész is. :D

2015. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De pl. amikor állok a lámpánál és zöldre vált, mások olyan könnyen indulnak, szép ütemesen, nem úgy mint én, csigatempóban... Ők hogy tudják lefulladás nélkül olyan gyorsan beindítani a kocsit? :D
2015. jan. 16. 20:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Majd te is így fogod tudni. Gyakorolni kell. Ez a rutin
2015. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kivéve ha nő vagy
2015. jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!