Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabványos kerékméretek?

Szabványos kerékméretek?

Figyelt kérdés
Műszaki rajzhoz lenne szükségem sima felni (pl. lemezfelni) méreteire, abból is az adott átmérőhöz (pl. 15 colos) tartozó kerékcsavar furatok lyukkörátmérője kellene a leginkább (mondjuk 5 kerékcsavarnál) meg a középső furat átmérőjére is szükségem lenne, a kerék többi része nem lesz rajta a rajzon. Ha valaki tudna küldeni méretezett képet (lehet metszet is) egy felniről, vagy linkelne nekem egy oldalt, ahol megtalálom ezeket a méreteket, azt nagyon megköszönném! Keresgéltem a neten, de nem igazán jártam sikerrel.

2015. jan. 17. 11:05
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen a képen a Center bore és a Bolt pattern nevű méretekre lennék konkrétan kíváncsi

2015. jan. 17. 11:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Az osztókörök és agyfuratok többfélék lehetnek, nincs olyan, hogy "szabványos" felni. Ötcsavarosnál 5x120 a leggyakoribb osztókör, agyfuratból meg 50-70 mm között van mindenféle. Ha ragaszkodsz hozzá, hogy valódi felni adatairól legyen szó, akkor itt nézz szét:

[link]

Rákattintasz egy márkára, kidobja az adatokat. A paramétereknél az első szám a csavarok száma, a második az osztókör átmérője (a rajzodon a "bolt pattern" adat), a harmadik a felni agymérete (razjon: "center bore"). Az utolsó oszlopban van a felniméret, ott az első szám a felni szélessége, a második az átmérője. De erre nem lesz nagy szükséged, a rajzhoz csak az első két adat kell majd.

Viszont arra figyelj, hogy a kerékcsavarok furatainak nem csak osztóköre, hanem átmérője is van. M10-es vagy M12-es finommenetű csavarok mennek beléjük, a furaton kívül pedig 60 vagy 90 fokos pedig kúpos süllyesztés van. Ennek megfelelően kell megválasztani a furatátmérőt.

2015. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld!
2015. jan. 17. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!