Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tud autó ennyire összetörni?

Hogy tud autó ennyire összetörni?

Figyelt kérdés

Pl. decemberben karácsony körül volt egy nagy autóbaleset, amit mutattak a híradóban. Két autó egymásba ment és az egyik a felismerhetetlenségig összetört, még a festék is lement róla, csak a hátulján maradt. Nem vagy autószakértő és vezetni sem szoktam, így nem tudom milyen márkájú és évjáratú volt, de nem lehetett öreg gép.

A vezetője pedig a helyszínen egyből meghalt.


Kérdem én, annak ellenére hogy újabban mindig azt reklámozzák,hogy mennyire megbízhatóak az autók meg végeznek törésteszteket stb. hogy lehet az,hogy 2 autó egymásba megy és alig marad belőlük valami?

És mivel az autó nem kamionnal, terepjáróval, busszal stb. ütközött, hanem egy másik normál autóval, ezért milyen sebeséggel mehetett? Biztos jó gyorsan.


Pl. egy ilyen: [link]



2015. jan. 17. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
tényleg elég hozzá nem értő lehetsz,mert ezek szerint neked nem tűnt fel hogy az előrébb lévő kocsiról a tűzoltók vágták le a tetőt.......azért szép is lenne ha "magátől" így összetörne egy autó
2015. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
frontálisan ütközött,a mögötte jövő beleszaladt hátulról,a tetejét a tűzoltók vágták le hogy hozzáférjenek a sérültekhez.
2015. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az autó nem ennyire tört össze, mint a képen, hanem beszorultak és a tűzoltó szétvágták, levágták a tetejét, ajtajait
2015. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 RRR ***** válasza:
2015. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom,h levágták, de akkor is teljesen összetört.
2015. jan. 17. 15:36
 6/7 petizacc ***** válasza:
Az a lényeg, hogy összetörjön különben mi nyelné el az energiát? Úgy van a tested és akkor biztos meghalsz.
2015. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont az a cel hogy osszetorjon, hogy a kocsi nyelje el az utkozesi energiat es nem az utasok teste.


Torestesztet egyebkent relativ alacsony (64km/h) sebesseggel, es felatfedessel csinaljak (azaz nem teljesen frontalisan utkoznek) Ami ettol nagyobb sebesseggel tortenik, az nyilvan sokkal jobban osszetori az autot, sajnos a mozgasi energia a sebesseggel negyzetesen novekszik.


A mai autok sokkal biztonsagosabbak mint a regiek, de ez nem jelenti azt hogy minden sebessegnel es szituacioban garantaljak a tulelest.

2015. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!