Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen esetben éri meg behozni...

Milyen esetben éri meg behozni németországból 1 autót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! nyáron gondolkodom egy német autó behozatalán! Az lenne a kérdésem hogy milyen esetekben éri meg behozni, vagy ha nem is éri meg mert ugyan azon az áron, vagy picit drágábban kapom meg, de jobb állapotban lesz gondolom?

Pl ként: [link]

Erről mi a véleményetek? Audi a4-en gondolkozom. ezt csak úgy találtam és ellinkeltem!

Köszönöm a válaszokat!


2015. jan. 19. 08:56
 1/6 A kérdező kommentje:
2015. jan. 19. 09:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Két esetben éri meg, egyrészt ha ritka kocsi, és itt nem szerezhető be éppen az adott széria, felszereltség stb. Ennél ugye a forintosítható ár mellett van egy plusz "eszmei" értéke.

Másrészt, minél nagyobb az árrés. Ezt ki tudod számolni. Ezer meg egy kérdés van itt a behozatal költségeiről. Plusz számolhatsz utazást, kinti ügyintézést stb. És máris össze tudod hasonlítani az itthoni árakkal.

Az tény, hogy egy rizikófaktort (a magyar kereskedőt ki tudod iktatni) De kint is vigyázni kell, a sok török és egyéb vendégmunkás ugyanúgy lerúgja az autót, mint a magyarok. Ahogy a kinti bevándorló autókereskedők is nyugodt szívvel nyúlnak le.

2015. jan. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát most pont egy érdekes autót linkeltél be, inkább nem irok véleményt, ha úgyis A4 kell.

Nem tudom milyen évjáratot nézel, de első generációs A4-ért már nem éri meg kimenni Németbe, szerintem csak magyar papirosat éri meg venni.

Olyankor éri meg kimenni, ha fiatal, drága autó keresel (2,5-3 millió felett), ezekre a regadó elég türhető, de a lényeg, hogy a németek sokszor olcsóbban adják őket, és az állapot rendszerint jobb (a sok km ellenére is).

2015. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért érdekelne, mit gondolsz a bmw-ről. Legalább ezzel is okosodom, hogy mire figyeljek :)
2015. jan. 19. 09:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Abban az esetben éri meg németből behozni, ha értékesebb (legalább másfél, két millió, vagy drágább) autóról van szó, beszéled a nyelvet, értesz az autókhoz, vagy vannak ilyen segítőid, és nem utolsó sorban villámgyorsak vagytok.

Villámgyorsnak lenni több-száz kilométer távolságról nem könnyű, úgyhogy jó adag szerencse is kell az autóbehozatalhoz.

Kelet-európai nepperek tömege figyeli a hirdetéseket, plusz a magányos vállalkozó szellemű autóvásárlók - nagy a konkurencia, egy valóban jó ár-érték arányú járgányt nagyon rövid idő alatt elvisznek előled, ami meg napok múltán is ott van, az nem biztos, hogy jobb, mint amilyet itthon találnál.

2015. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok

Ilyen BMW-t még a legnagyobb gyűjtőnek sem éri meg behozni Magyarországra, mert a regadó ekkora autóra valószinüleg drágább lenne jóval, mint amennyit az autó ér. Pedig megérné ilyet behozni, mert Magyarországon ilyen E32-est nem nagyon találsz ennyiért ilyen állapotban. Meg aztán kitudja milyen műszaki állapotot takar a viszonylag megkimélt külső. Ja a másik 150.000 km egy ilyen utazóautóban? Esetleg a triplája :)

De ha mégis ilyen E32-es kell, jobban jársz, ha keresel egy magyar rendszámosat, még ha vannak apró hibái is. De ha valami restaurált régi BMW kell, na olyat megint Németben találsz főleg. Ilyen ez az autós szakma.

2015. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!