Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek, ha a mögöttem...

Mit tehetek, ha a mögöttem haladó autós nem tartja a féktávot?

Figyelt kérdés
Megyek szabályosan 50-nel lakott területen belül és eléggé idegesít amikor már 60-al is megyek és még akkor is szinte érinti a lökhárítómat a baromja. Próbáltam azt, hogy a vészjelzővel egyet villantottam, de az nem ért semmit. Villogtassam a féket vagy tegyek fel vmi frappáns feliratot a kocsi hátuljára?

2015. jan. 19. 10:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
gondolom az fel sem merült,hogy esetleg félrehúzódsz,vagy lelassítasz hogy ki tudjon kerülni vagy megelőzzön!!
2015. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Én fokozatosan lassítanék. Esetleg ha roncsot vezetnék, akkor kevésbé fokozatosan :)
2015. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Rakd be hátramenetbe a kereszteződésnél... :D

Ne félj ahogy kigyullad a tolatólámpa egyből mindenki el kezd pánikolni dudálni.. :) :) :)

Vagy tedd rá néha a fékre a lábad és figyeld a tükörből hogy satuzza be az autóját a mögötted lévő sofőr. :)

Nálam ezek beválnak..

2015. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha van több sáv, akkor menj másik sávba.

Én is utálom, amikor az egész sor tudna menni 65-70-nel és egyvalaki döcög 40-50-nel. Na én akkor szoktam rámenni, hogy vegye már észre magát és húzzon ki a külső sávba.

2015. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

Sajnos ezekkel a debilisekkel sokat nem lehet tenni. Amint lehet, engedd el. Persze olyan helyen is csinálják ezt, ahol képtelenség ez. (Pl. M2 kétszer egysávos, végig záróvonalas szakaszán engem is toltak hosszú kilométereken.

Értelmesebbje észreveszi a fékvillogtatást, a kevésbé értelmesebbje meg bedühödik.



****

Kedves első!


"gondolom az fel sem merült,hogy esetleg félrehúzódsz,vagy lelassítasz hogy ki tudjon kerülni vagy megelőzzön!!"


Az 50 km/óra lakott helyen, a megengedett legnagyobb sebesség. Semmi olyan ok nem lehet, ami miatt többel mehetne jármű).

Az előzés 5 feltétele között a sebességkülönbség is szerepel. Aki kb. 38-40 km/óra sebességgel halad, annak előzése már nem lehet szabályos. Ötvennel haladót ötvennel képtelenség előzni.

Szóval miről is beszélsz?

2015. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

+Ha van több sáv, akkor menj másik sávba.

Én is utálom, amikor az egész sor tudna menni 65-70-nel és egyvalaki döcög 40-50-nel. Na én akkor szoktam rámenni, hogy vegye már észre magát és húzzon ki a külső sávba."


No, ilyenektől kellene elvenni a jogsit, de végleg.

Közlekedés biztonságának szándékos veszélyeztetése ez.

2015. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

5-6:

Inkább azok a veszélyesek, akik önkéntes rendőrt akarnak játszani az utakon.

2015. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
36%
#7 Balázs te vagy az?
2015. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Arra már én is gondoltam, hogy félre húzódok és megvárom míg elmegy, de mire föl kényszerít Ő arra, hogy megálljak csak azért, hogy Ő száguldozhasson? A féket meg nem merem nyomogatni, mert egy kicsit ügyetlen vagyok és az se jó, ha leveszem a lábam a gázról mert lassulok és ezzel még nagyobb veszélyhelyzetet teremtek. Ezt csak az ügyesebbek illetve rutinosabb vezetők tudják megcsinálni.


A belső sávban én is szoktam menni, de ott ha mögöttem túl közel van vki, értelemszerű, hogy kimegyek a külső sávban, de ez egy egy sávos szűk úton nem nagyon lehetséges...

2015. jan. 19. 10:52
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Nyomjál neki egy kis ablakmosó folyadékot.

Ha belső sávban vagy, akkor persze kimehetsz a külsőbe, de amikor 2x1 sáv van, akkor nehogy már te tegyél neki szívességet, amikor a max-al mész.


Szard le, ne foglalkozz komolyabban vele, ha nagyon siet, akkor majd kielőz, ne aggódj, nem fog belédmenni.


Kollégám tuti azt csinálná, hogy olyan helyen amikor tutira nem lehet előzni, akkor még be is lassítana, hogy had szívjon az ilyen paraszt.


Én csak leszarom, ablakmosok max, illetve figyelemmel kísérem a belső tükrömből.


Tegnap barátnőmmel azon tanakodtunk, hogy egy ilyen sutyerák vajon lesz e annyira "tökös", hogy kielőz a a kanyarodó sávban. De ahhoz már túlságosan fosott.

2015. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!