Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nullázódik le a bonus/ma...

Miért nullázódik le a bonus/malus új autónál?

Figyelt kérdés

B10-ben vagyok az autómmal, vettem még egy autót, de A0 -val indul a biztositása (ugyanannál a biztosítánál).


Nem értem mi a jogalapja ennek.

Miért nem B10-el köthetem?



2015. jan. 19. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Hü.lye a rendszer, csak 1 autód lehet amire bónuszt számítanak. Jogalap? Az van, ebben biztos lehetsz.
2015. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

masodik autonal indul nullarol.


ha az elozot eladod es veszel egy masikat, akkor onnan folytatod ahol voltal.


ez a torveny.

2015. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2: azt tudom, h ez a törvény, csak nem látom se az értelmét, se a jogalapját.

A 2. autónál uganugy lehet lépdelni, tehat 2 év mulva már B2-nél leszek, miközben a eredeti automnál mar B12-ben )


Mikozben egy és ugyanaz a személy vezeti mindkét járművet, kockázati szempontból azonosak a "két sofőr"


Ha eladom mindket automat, es veszek ket új autót akkor vajon mi lesz?


B12-vel folytatom az egyikkel, a másikkal meg megint A0-val?


Totál idiotaság, értelmetlen, és jó pénzlehuzás

2015. jan. 19. 15:08
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodj meg, sosem leszel B12-ben!
2015. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg az, lehúzás. Elvégre a bónusz fokozat a sofőrhöz kapcsolódik, nem az autóhoz, és egy sofőrnek akárhány kocsija van, akkor is csak egyet tud egyidőben vezetni. Az meg aztán tényleg tökmindegy, hogy melyik autó...


Viszont hőbörögni lehet, csak nem mégy vele semmire. Ez olyan, mint a kalmopiryn: keserű ugyan, de akkor is le kell nyelni.

Esetleg vedd az autót az asszony/tesó/anyu/gyerek nevére, és légy te az üzembentartója. Nem tudom, hogy így is A0-ról indul-e a dolog, de el tudom képzelni, hogy nem.


Amúgy mi történik, ha eladod a B10-es kocsit, akkor a másikkal A0-ról egyből B10-re ugrasz, vagy el kell adnod és venni egyet önmagában, hogy visszakapd a B10-et? Az lenne az igazi lehúzás, ha emiatt ugrana a teljes bónuszbesorolásod...

2015. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Nyugi, ha személy helyett B kategóriával vezethető kistehert veszel, akkor is A0-ról indul a biztosításod, aztán ha két évig nem lesz személyautód, akkor elvszik 10 év munkája, vagyis a B10 (B12 nincs, 10 a max.).


Ha eladod mindkét autót, és veszel két újat két éven belül, akkor eldöntheted, hogy melyikre viszed át a bónuszodat.

2015. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Harkonnen: "aztán ha két évig nem lesz személyautód, akkor elvszik 10 év munkája"

hat basszus, én ebbe is beleestem már 1x, és újra kellett indulnom megint.. Ki is voltam akadva miatta..

Oke B12 nincs, akkor a maxban vagyok mar.

2015. jan. 20. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy nem értek hozzá, mint azt az 51% mutatja!

:D

2015. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!