Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel autónál mi a jó indulás...

Diesel autónál mi a jó induláskor, ha alapjáraton melegitem, ha magasabb fordulaton, vagy nyugodtan elindulhatok?

Figyelt kérdés

Olvastam érveket és ellenérveket is.

Turbós dizelautóm van, 2007-es.

Hogyan érdemes üzemi hőfokra melegitenem a motort?

Indoklást megköszönöm.


1)

elindulás előtt alapjáraton 5 percet járatom


2)

elindulás előtt magasabb fordulatszámon, pl 1500-on járatom 5 percig


3)

nyugodtan elindulhatok vele azonnal, mert nem sokat számit


2015. jan. 5. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgy csináld, hogy hagyod 2-3 percet alapjáraton, majd elindulsz vele lassan, alacsony fordulaton tartva, amig be nem melegszik. Olyat semmiképpen ne csinálj, hogy helyben bőgeted.
2015. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vizéli László ***** válasza:
Én beindítom, járatom alapjáraton amíg letakarítom a havat, vagy ha párás az üveg akkor annyira lemegy a pára hogy kilássak, majd indulok is, de míg nem üzem meleg a motor addig csak alacsony fordulaton. Ha nincs hó, pára, akkor indítás után egyből indulok, szintén alacsonyabb fordulaton, míg el nem éri az üzemi hőfokot.
2015. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
valahol úgy érvelnek, hogy az alacsony fordulatszámnál jobb a közepes, mert hamarabb bemelegszik.
2015. jan. 5. 10:47
 4/13 Vizéli László ***** válasza:
Nézőpont kérdése. De akkor nézzük ebből a szempontból. Ebben az esetben véleményem szerint akkor az alapjárat az alacsony ami 1000 alatt van (nekem legalábbis). És a közepes akkor legyen mondjuk 1500-1700-as fordulat. A lényege annyi hogy míg be nem melegszik rendesen, ne nagyon pörgesd addig a motort ahol kapcsol a turbó. Motoronként változó, van amibe 2000-nél kapcsol. Nekem ez a fordulatszám tartomány 1700.
2015. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Azt a motort is megnézném, amiben kapcsol a turbó ... :D


Megkeresed az autót kézikönyvét és kb ilyesmit fognak benne írni:

"hidegben nem kell melegíteni az autót, kis terheléssel kell vele elindulni és úgy felmelegíteni a motort"


Beindítod a kocsit, ha le kell takarítani a havat akkor letakarítod, ha nem akkor simán elindulsz. Annyi a lényeg, hogy amíg be nem melegszik, addig ne gyilkold,kínozd,terheld - viszont ez nem azt jelenti, hogy 1200-as fordulaton kell vele menni. Hajthatod magasabb fordulaton is, de csak kis gázpedálállással.

2015. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

Kemény hidegben 1-2 perc járatás alapjáraton nem árt. Nem annyira az összemelegedés miatt, hanem azért, hogy a hidegben besűrűsödött motorolajjal is ki tudjon alakulni a megfelelő kenéshez szükséges olajnyomás.

A nagyon alacsony fordulattal magasabb fokozatokban haladás nem jó, mert a nagyobb nyomatékhoz kevés lehet az olajnyomás és ezzel növekszik a kopás.

Ha indítás után járatod 1-2 percet, majd elindulsz vele, mondjuk csak 1500-2500 közt pörgetve, akkor nem lehet baja.

2015. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vizéli László ***** válasza:
Sejtettem hogy valami nagy szakimajom kritizálja a hozzászólásom aztán lényegébe leírja ugyan azt... Legyél büszke magadra...
2015. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Látom számodra nem volt érthető, sebaj lehet nekem kellett volna precízebben fogalmaznom.

Írhattam volna úgy is, hogy ordas nagy baromság 1500-2000 között hajtani egy dízelt hideg motorral,mert ezzel hosszú távon csak tönkreteszed.

2000 alatt felesleges erőlködni vele, főleg hidegben, hideg motorral. Aki érteni akarta, az megértette abból is amit írtam :D

2015. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vizéli László ***** válasza:
Szóval akkor aki diesel autóval 4-es fokozatba közlekedik 60-al, az ha hosszú távon így megy az korán kukába vághatja a motorját? Mert az egyém nem pörög akkor se 2000 felett, több éve használom 100+km és a motornak kutya baja. A fokozatos gyorsítás amit említettél az stimm. De tudtommal Dieselt hideg motorral nem pörgetünk magasabb fordulaton.
2015. jan. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

"ordas nagy baromság 1500-2000 között hajtani egy dízelt hideg motorral"

Te miről beszélsz, az 1250 ccm DDIS/JTD mókuskerékről?

Vagy valami olyanról, ami megérdemli a dízelmotor nevet?


De lelked rajta, füstöld csak hidegen 3000 fölött. Nem én vagyok a garanciális szervized. :)

2015. jan. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!