Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima gázolaj vs Prémium?

Sima gázolaj vs Prémium?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én egy 2.0 PD TDI-t hajtok. Mostanában nagyon foglalkoztat a kérdés, hogy van e számottevő különbség a sima és a prémium dízel között. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatatok? Az árról most próbáljunk meg elvonatkoztatni, az nem érv se az egyik se a másik mellett/ellen.

2015. jan. 20. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha gyári motorral mész, mindenféle tuning, optimalizálás stb nélkül, akkor teljesen jó egy jobb kúton tankolt sima gázolaj. Általánosan igaz, hogy a dízelek kevésbé érzékenyek az üzemanyag minőségére, mint a benzinesek. Persze ettől még szeretik a jobbat. És nem elhanyagolható az árrés akármennyire szeretnéd. Véleményem szerint nem éri meg alapvetően prémiumot tankolni dízelbe. De simán le tudod mérni. Tankolj simát, majd háromszor prémiumot és a harmadiknál mérd meg a fogyasztáskülönbséget. És máris látod érdemes-e váltani
2015. jan. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-pont ma írtak erről :


[link]

2015. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
AVIA-nál tankolok prémiumot, legutóbb kb 5Ft-al volt drágább a simánál. Az 60l -nél az kb 300Ft plusz. Ennyit megért nekem.
2015. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 2. válaszolóhoz. Egy teljesen használható cikket írtak éppen erről.
2015. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha esetleg van a közeledben Karcher kút, ott biztos ne tankolj! Nagyon dágvány a gázolaj is meg a benzin is.
2015. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Shell-en 0,5-1 literrel kevesebbet eszik az autó mint más kútnál! noname kúton tankoltam 2 literrel többet evett az autó 100-nál, mint a shellessel!!
2015. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én mindig Prémium üzemanyagot tankolok. Egy picit talán észrevenni, hogy szebben jár a motor, és mintha minimálisan kevesebbet is enne. Lényegében szerintem tankolásonként +2000Ft megér annyit h a kocsimnak a legjobbat adjam. Nem hiszem, hogy ez földhöz vág bárkit is :)

2015. jan. 21. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a kevesebb fogyasztás annyira vicc, hogy már fáj.. sosem lehet egy adott útvonalon, pontosan ugyanúgy menni tehát az miatt változhat a fogyasztás nem az üzemanyag miatt, kevesebbet nem fog enni egy prémiumtól mivel nem azért prémium, hanem azért mert tisztitja a motort, és kevésbé kormolódik, pl porlasztóknak EGR-nek turbónak mindenképp jobb. Persze egy régi vágású faék 1.9 TDI-nek tényleg mindegy de egy modernebb PD-nek simán megéri a prémium hosszútávon. Legalábbis nekem megéri, nem ezen a plusz 200-300 ft on fogok meggazdagodni :)
2019. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!