Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan melegítsem illetve...

Hogyan melegítsem illetve hűtsem a dízeles autót?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ki hogyan szokta, illetve milyen típust. Most szeretnék venni CR TDI motoros Volkswagen-t és szeretném tudni, hogy mire figyeljek oda...

2015. jan. 11. 23:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Első hogy a termosztát jó legyen

Bemelgítés az hogy hagyod néhány másodpercet, percet ketyegni alapjáraton (pl kinyitod a kaput, vagy télen jégvakarás)) de utána elindulsz főleg azért a dízel terhelve melegszik. Ilyenkor nem erőlteted, és túl alacsony fordulat se legyen (persze magas se)

Leállítani egyszerű ha nem hajtottad (pl autópálya nagy tempó) akkor azonnal leállíthatod. Viszont ha temposan mentél és szinte rögtön megállsz akkor hagyd 1 percet ketyegtetni alapjáraton mielőtt leállítod

Jó autóvásárlást :)

2015. jan. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam kb. Beindítom, várok kicsit, és elindulok 1500-2000 fordulat körül használom, amíg az óra azt nem mutatja, hogy megfelelő a hőfok?! Vagy meddig?

Télre én is ezt gondoltam, hogy jégkaparás idejére beindítom, aztán ugyanúgy indulok meg megyek, ahogy az előbb írtam.



Köszi :)

2015. jan. 12. 00:03
 3/16 anonim ***** válasza:
A hőfokot várd meg hogy elérje az üzemi hőfokot. Ha jó minden nem sok idő. Azért célszerű legalább ezt megvárni mert az olaj lassabban melegszik
2015. jan. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Indulás előtt?
2015. jan. 12. 00:07
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem, már menet közben

De nem szentírás ha sietős a dolgod akkor természetesen hamarabb is nyomhatod

Úgyis a járművek kopása (motor) nagy százalékban a hideg indítás a "felelős" De hát muszáj beindítani.... :)

2015. jan. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Le se fogom állítani! :D :D :D


És mondjuk vételnél mire kel odafigyelni? max 120-150E km-eset szeretnék...

2015. jan. 12. 00:30
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom ahogyan az első leírta . Több dízel autóm is volt már az életben ( jó gépek)és most is van. Mindig így csinálom ahogy eddigiek írták.
2015. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hmmm. Mire kell figyelni? Ha tényleg annyi van benne amennyit az óra ír (120-150 e) akkor szinte semmire.

Én megnézném a szerviz könyvet,majd azt le is ellenőrizném a szerviznél is. Elsősorban, Magyar szervizkönyves autót vennék. Mindig meghalgatom a hangját a motornak a turbónak,kiveszem a nívó pálcát és megnézem,hogy mekkora a karter gáz,megnézem de inkább cserélem a vezérműszíjat,olajat,szűrőket,megnézem a féktárcsák kopását (első-hátsó) kárpit kopásokat,sofőr felőli ülést és biztonsági őv kopását,elhasználódását,kormány és váltógomb kopását ill. annak a jelét,hogy lett -e cserélve a váltó gomb,kormány,törés esetleges jeleitt nézem a karosszérián a karosszériai elemek közti hézagokat a festést. Az autó gumikat,minta mélység gyártási év. Végül a probaút alkalmával halgatom a hangját,nézem a gép teljesítényét és az uttartás stabilságát. Kb. ennyi.

2015. jan. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
"mekkora a kartergáz" azt hogyan tudom megnézni, és mikor megfelelő?
2015. jan. 12. 02:22
 10/16 anonim ***** válasza:
A kartergáznál ha nivópálcánál nézed akkor ne köpködje az olajat, ne legyen szemmel látható füst, gáz kiáramlás. De hasonlóképpen, alapjáraton vedd le az olajbeöntőt, nem lehet rajta lerakódás és ott sem lehet szemmel látható gázkiáramlás.
2015. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!