Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán miért képzelik a...

Autópályán miért képzelik a gyorsan közlekedők, hogy övék az egész pálya?

Figyelt kérdés
Van egy audim, én is tudok és szoktam is száguldozni az autópályán, viszont munka miatt nagyon gyakran közlekedünk kisteherautóval, így mindig bosszankodok azokon a vagány autósokon akik azt gondolják, hogy mikor nagy nehezen kielőzök egy kamiont, behúzódok és belassulok megint a kínkeservesen szerzett lendületet elveszítve, hogy ő döngethessen tovább 160-al. Ilyenkor jön a villogtatás meg a dudálás, holott én már akkor előzésben voltam, amikor ő még a látóteremben sem volt. Örülnék, ha írna egy ilyen schumacher, mert mindig szívesen elbeszélgettem volna egy ilyen sofőrrel.

2015. jan. 22. 09:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
29%

Ezek az "pénze van esze nincs" kategóriájú emberek.


Ilyen eetben nem szoktam visszamenni, lassítson ö, elvégre ö a szabálytalan.

2015. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%

Én ilyet még nem tapasztaltam, és nem is csináltam.

Arra szoktam villogni, aki nem hajlandó a külső sávba kimenni, annak ellenére, hogy lassú. Vagy pont akkor akar előzni, amikor már mögötte vagyok lendületben és mennék. És attól kapok idegbajt, amikor két lassú kamion előzgeti egymást 6 percen keresztül :D

Amit te írtál, az már valami orvosi eset lehet :)

2015. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Én se szoktam, de pár napja nagyon kiverték nálam a biztosítékot. Mikor villogtatás után rádöbbent, hogy hiába csinálja, jobbról a lehajtósávból beelőzött engem, illetve az épp előzött kamiont, majd visszatért elém, én még előzésben voltam, és elkezdett intenzíven fékezni, úgy hogy én elég brutális rakománnyal mentem. életveszélyes. az ilyet kirántanám és holtig verném.
2015. jan. 22. 09:53
 4/30 anonim ***** válasza:
49%

Énvagyok ez a döngetős típus..

Az a baj ezzel a dologgal,hogy a "kínkeservesen megszerzett" lendületednek annyira örülsz általában,hogy miután 4 perc alatt megtudtál előzni egy daewoo matizt,további 5 percet töltesz el a belsőben széles vigyorral az arcodon,és teljesen kizárod a külvilágot.

Ilyenkor persze mindig az a szemét,aki haladna,már megszoktam..

2015. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Hát én speciel, mivel, mint mondtam jó magam is előszeretettel száguldozok a személyautómmal, így amilyen gyorsan tudom, be is fejezem az előzést a kisteherrel is. És nem is szoktam úgy belekezdeni, hogy 5 km/h van az előttem haladó és köztem, szóval nem tart percekig sem. De ha MÁR előzök, nem fogok behúzódni 2 kamion közé, és visszavenni a tempómon, mert a 140 LE kocsival, nem bír várni fél percet, amit pillanatok alapp visszatud hozni. Én iléyenkor vagyok rohadt pipa. A belső sáv előzéshez van, nincs olyan szabály, hogy függeszd fel az előzést, mert jött közben egy még gyorsabb kocsi.
2015. jan. 22. 10:07
 6/30 anonim ***** válasza:
39%
Világos. Na pont ez a baj. Ha 8 kamion halad egymás mögött,akkor budapesttől kecskemétig maradtok a belsőben...
2015. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
49%

mi a bajod a dudálással? a kresz kimondja, hogy lakott területen kívül az előzési szándékot dudálással lehet jelezni


amúgy meg legtöbbször az a baj, hogy a legtöbb ilyen autós nem képes akár 5 másodpercet is a kamion mögött tölteni, hanem már 500 méterrel előtte bemegy a belsőbe a matizzal, ezzel jó sokáig feltartva a többi autóst, két kamion közé meg még véletlenül se megy be, hiába hogy 10 percig tart az előzés

2015. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
41%
Ezer ilyen kérdés van. Aki menne mint az álatt az villogtat. Te nem tudsz menni ezért te népnevelsz. Fel kellene fogni, hogy annak kellene maximálisan elsőbbséget adni aki a megengedett sebességgel megy. Ha lassabb akkor soroljon ki, hogy a gyorsabb menjen, ha gyorsabb akkor meg lassítson le a megengedett maxra amikor szükséges. És ez ne legyen probléma
2015. jan. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Most amiket írtok ez világos, és még egyet is értek vele, persze ehhez fel is kell mérni az előtted haladó jármű helyzetét is. Sose várnám el, hogy azért befékezzen, hogy én tudjak haladni. És mint mondtam nekem nem tart percekig az előzés, mivel 110-ig felgyorsul a kisteher. Én azokat nem értem, aki épp, hogy a seggembe ér már villogtat holott én már előzésben vagyok, sőt már messziről villog, hogy húzódjak, mintha övé lenne a pálya. A kresz olyat biztos nem mond ki egyébként hogy hasalj rá a dudára, amíg ki nem térnek előled.
2015. jan. 22. 10:28
 10/30 A kérdező kommentje:
Azért mert a 130 a megengedett szerintem nem annak van elsőbbsége aki 130-al megy azzal szemben aki mondjuk 110-rel vagy 150-el. A belső sáv előzésre van, annak van elsőbbsége, aki már belekezdett és kész. ez tény
2015. jan. 22. 10:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!