Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán miért képzelik a...

Autópályán miért képzelik a gyorsan közlekedők, hogy övék az egész pálya?

Figyelt kérdés
Van egy audim, én is tudok és szoktam is száguldozni az autópályán, viszont munka miatt nagyon gyakran közlekedünk kisteherautóval, így mindig bosszankodok azokon a vagány autósokon akik azt gondolják, hogy mikor nagy nehezen kielőzök egy kamiont, behúzódok és belassulok megint a kínkeservesen szerzett lendületet elveszítve, hogy ő döngethessen tovább 160-al. Ilyenkor jön a villogtatás meg a dudálás, holott én már akkor előzésben voltam, amikor ő még a látóteremben sem volt. Örülnék, ha írna egy ilyen schumacher, mert mindig szívesen elbeszélgettem volna egy ilyen sofőrrel.

2015. jan. 22. 09:46
1 2 3
 21/30 Beviz Elek ***** válasza:
41%

#19


Ha a kasszához egy teli kosarat tolok és a mögöttem álló kezében csak 2 kóla és 2 csoki van, akkor igen, beengedem magam elé hogy ne várjon annyit rám.


Az hogy te egy bunkó vagy, teljesen más kérdés.

2015. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
45%

Nah, akkor te ugye mész 110-zel a kisteherrel ő meg veret a belsőben 160-nal. Pont 14m/sec a kettőtök közötti sebességkülönbség, ha te már 10 másodperce előzöl és utolér, akkor ő az előzés megkezdésekor 140 méterrel volt mögötted, ez mondjuk 4 kamion. Azért akkora ívek nincsenek az autópályán, hogy ne lásd, hogy jön valaki 140 méterre jön mögötted...


Ha egy szabályosan 130-cal közlekedő jön a belső sávban, akkor neked látnod kell, hogy ő gyorsabb és az előzés megkezdésekor nincs köztetek 70 méter. Főleg ha a kamion mögül kivágsz a belsőbe és ott kezdesz el gyorsítani, akkor az is utolér :D


Nem a gyorshajtókat akarom védeni vagy ilyesmi, de a fenti leírás alapján te sem igazán állsz a helyzet magaslatán. Na most, ha 110-es tempóban nem sikerül a távolságokat felmérni, akkor mi van olyankor, amikor te is az Audival "száguldozol"?


Azt kb kizárhatjuk, hogy a kocsi az előzés megkezdésekor nem volt a látóteredben, ott volt legfeljebb nem vetted észre. Vagy nem 160-nal jött, de azért az is látszik tükörben már tükörben is...


Kapaszkodj meg, én is szoktam buricskázni szívódízel kisteherrel autópályán és még egyszer nem villogtak rá. Pedig előzni is szoktam :P

2015. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Mert bizonyos sebesség fölött az embernek csőlátása lesz. Aztán van, akinél az is marad.
2015. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
55%
És John ismért megmondta, tisztán egyértelműen mia szitu, bírom ezt, respect;)
2015. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Gratulálok a számoláshoz, ami abszolút életszerűtlen. :)

Mivel nem 110-el kezdem meg az előzést, hanem 90-el (annyival megy a kamion), így mire felgyorsulok 110-re és előzésben vagyok, jócskán nem akkor kezdem meg az előzést, mikor 140 méter van köztünk. Én használom a visszapillantót, és akkor kezdek bele, ha tiszta a terep :) Úgyhogy kedves 18:39 nekem nagyon úgy hangzik, hogy ha te még nem futottál bele kisteherrel ilyen szituációba, hogy legfeljebb egy 3 km-es szakaszon közlekedtél, és nem pl egy m1-esen vagy m7-esen, inkább szabolcsban az m3-ason :)

2015. jan. 23. 09:35
 26/30 anonim ***** válasza:
M1-esen szinte nincs olyan kanyar, vagy emelkedő, ahol a látótávolság nincs 500 legalább...
2015. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
nem is arra gondolok,, hanem a forgalom nagyságára. aki ilyenbe még nem futott bele kisteherrel, az csak azért lehet, mert forgalommentes úton vezetett. érdekes én akkor is rendszeresen tapasztalom, mikor nem nekem célozzák
2015. jan. 23. 14:54
 28/30 anonim ***** válasza:

"Gratulálok a számoláshoz, ami abszolút életszerűtlen. :)"


Pedig még neked is kedveztem a matekkal, de ha akarod:


"Mivel nem 110-el kezdem meg az előzést, hanem 90-el (annyival megy a kamion), így mire felgyorsulok 110-re és előzésben vagyok, jócskán nem akkor kezdem meg az előzést, mikor 140 méter van köztünk. Én használom a visszapillantót, és akkor kezdek bele, ha tiszta a terep :)"


Most igazából te is leírtad mi a gond. Az, hogy te a belsősávban szeretnél gyorsítani, ami meg ugye nem erre van. Tipikusan ugyanazt csinálod, amiért a kamionoknak megtiltották az előzést. Arra még nem gondoltál, hogy az előzést lendületből hajtod végre, nem szélárnyékból mászol be a belső sávba 90-nel?

Ez esetben tényleg nem csak 140méter van köztetek, mert a számolásnál - hibásan - azt vettem alapul, hogy te csak akkor kezded meg az előzést, amikor rendelkezésedre áll az előzéshez szükséges sebességkülönbség. Viszont ha azt is beleszámítjuk, hogy neked gyorsulnod kell,abban az esetben ha előzés közben utolér egy 160km/h-val haladó autó az akkor sem volt tőled messzebb 300-350 méternél, annyit meg még mindig belátni mindenhol.


"Úgyhogy kedves 18:39 nekem nagyon úgy hangzik, hogy ha te még nem futottál bele kisteherrel ilyen szituációba, hogy legfeljebb egy 3 km-es szakaszon közlekedtél, és nem pl egy m1-esen vagy m7-esen, inkább szabolcsban az m3-ason :)"


Igen, én csak ilyen fotelhuszár vagyok, autópályát is csak térképen láttam még eddig... :D

Maradjunk annyiban, hogy nekem szokott sikerülni az előzés kistehernél jóval nagyobb járművel is a rá vonatkozó nappali előzési tilalomban úgy hogy nem ér utol személyautó, pedig annál 87km/h a sebességhatárolás ( az M1-esen és az M7-esen is :P )

2015. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#28--->megfogalmaztad a lényeget,zöldpacsi!


Visszaolvasgatva-mondhatunk ezeknek bármit,akkor is kötik az ebet a karóhoz,már csakazértis..

Valamint azt sem fogják belátni soha,hogy óriási veszélyt hordoz magában a tötymörgésük a belsőben..

Kisteher nagyteher rönótália haladjon csak szépen 90-el.

2015. jan. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

szerintem ehez a kérdéshez már kár bármit is írni!30komment után szerintem már mindenki rájöhetett,hogy a kérdező egy igazi kötekedő büdös bunkó,aki akkor is/csak azért is megmondja,hogy de az nem úgy van,mert: ......Ennek ha azt mondanánk hogy az ég kék, a fű meg zöld,azt is megmagyarázn,hogy nem úgy van!

Kíváncsian várom,mi lesz a következő hozzászólása,mert úgyis bele fog kötni abba amit írtam,vagy megmagyarázza,hogy nem úgy van,ha másért nem csak azért,hogy övé legyen az utolsó szó....akkor is/csak azért is....

2015. jan. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!