Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel f astra 1.4 se 82l...

Opel f astra 1.4 se 82l csattogó hang mitől szűnhet meg?

Figyelt kérdés

udv

nem reg lett cserelve hengerfej tomites a kocsin es 1 honap utan csatogo hangot kezdet el kiadni hideg es meleg motor mellet, a hengerfej a regi át volt egve ,es fagyalos viz is kerult bele azt mondta a szerelo hogy az idovel elpárolog majd . az lenne a gond ? ha igen milyen olajat ajánlotok bele ? 160 ezer km van benne mert a szerelom 5 w40 ajánl de nem tudom hogy abol melyik marka a jo es jobb lenne-e mint a 10w 40 es.


segitsegeteket elore is koszonom.



#olaj #Opel #Opel Astra F #kattogo hang
2015. jan. 23. 00:02
 1/8 szántóvető ***** válasza:
58%
a hútővíz nem fogy?kezdésnek szelephézagot kéne állítani.a szelepeknek jónak kell lenniük ha most volt megbontva a motor,csak nem rakták fel a hengerfejet rossz szelepekkel..
2015. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

160.000 km? Érdekes.

Egyébként Szerintem, ha a 10W40-et nem eszi akkor maradj annál (Castrol/Total)


A csattogásnál meg hidrotőke is lehet

2015. jan. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a hidrotöket lehet cserélni hengerfej bontás nélkül? amugy ma csinálok video a motorrol majd.
2015. jan. 23. 07:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz levenni a hengerfejet. Csak a vezèrnütengelyt:D nem sokkal jobb. Aztn ki kell tisztítani mert vagy a rugó törött vagy ami általában elő szokott fordul i h koszos. Fèktisztító meg iylyenek ès kèsz. Sok vele a munka.
2015. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ma kicseréltem az olajat meg a szüröt egy castrol 5w 4 esre, ha nem szünne meg me akkor teszek fel egy videot mert megvárom hogy reggel hideg indításkor mit reagál majd.
2015. jan. 23. 18:28
 6/8 A kérdező kommentje:
5w 40 -re
2015. jan. 23. 18:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyisd fel a motorháztetőt, indítsd be és úgy próbálj meg fülelni hogy honnan jön ki az a hang meg nézd hogy melegen nincs-e valami füstölés vagy gőzölgés, és figyeld a hűtővíz szintet mert ha fogy akkor valahol szivárog és az lehet a vízpumpa problémája is, nekem 3 hónapja ugyanígy kezdődött először csak enyhe kopogás volt ami időnként megszűnt, aztán enyhén gőzölni kezdett, akkor vittem szerelőhöz, ott akkor a probléma megszűnt mire odaértem, otthagytam éjszakára lehűlni, másnap reggel megint megnézték hogy hidegen mi a helyzet meg hogy áll a hűtővíz, aztán ott a szerelő szeme láttára esett szét a vízpumpa és folyt el a víz olyan szinten hogy amikor be akartuk indítani már el sem indult. Na akkor mondták hogy az egész hűtőrendszert átvizsgálják mert a vízpumpa 5 éve lett cserélve és simán bírnia kellett volna még, de végül megtudták oldani, csak macerás volt egy ideig mert indítani nem lehetett.

Aztán ugye a hengerfejeket is cserélték, meg a tömítéseket, és egy cső szakaszt is kicseréltek mert nagyon gyanús volt nekik hogy gond lesz majd vele. Meg új tartályt is kapott hogy jobban látni lehessen a szintet.

2015. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ahha köszönöm a választ en tavaly összel cseréltem feszitögörgöt vizpumpat az éven hutüt és hengerfej tömitést is de szerintem az olaj csere megoldota a dolgot ,mert az elözö 10w 40 olaj nem votl olajan jo es szerintem ez a castrol kitakaritott rendesen miniden. de figyelni fogom a vizet azert h fogy-e.
2015. jan. 24. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!