Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson gyári 50-es hengerét,...

AGM kérdése:

Simson gyári 50-es hengerét, fellehet fúrni 60-asra, minden további nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy több évet állt S51-es blokk, amit felélesztettünk. Motorba téve azonban, kegyetlen hergya, szerintem 50-et alig mentem vele. Arra is gondoltunk, hogy letapadhatott valamelyik gyűrű. A blokk teljesen újszerű, soha nem volt szétszedve, teljesen gyári, de sokat állt. Állítólag 3000 km van benne. Reményeim szerint, egy frissen fúrt 60-as henger, és egy új dugószettel jobban menne.

2015. febr. 1. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
attól függ milyen kivitel, ha eredeti N-es, akkor nem fog jobban menni, mert fojtott a henger, ilyenkor jön a "reszelés"
2015. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit vártál? Azonnali gumifüstölést? Fokozatosan hegyezzed,hogy a zsírrá keményedett olaj a bennelévő nyermóval együtt távozzon a technikából.

Kipu is legyen tiszta,ez nagyonfontos.

2015. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


1. Sajnos nem tudom, hogy N-es e a blokk. Maga a váz igen, de a blokk az egy másik motorból került beépítésre, amiben éveket állt.


2. Nem, nagyon örülök, hogy beindult. Utcákat mentem vele, először nagyon gyenge volt. Lehet, hogy karbi beállítás is van a háttérben, de az egy működő gépről lett leszedve. A kipufogó tiszta (ilyen gagyi rezó-féle), nem rég lett kiégetve.

2015. febr. 1. 22:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor megvan az egyik lehetséges ok..

Énis ilyen sufnirezóval vettem a vasat,egy romet is legyorsult..

Feldobtam egy gyári /utángyártott/ kiput,és kiment alólam a gép..

2015. febr. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsónak mondom hogy a romet amúgy is lenyomja a simsont mindegy milyen a kipufogó. XD
2015. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
még jó hogy a romet 1,7 lóerős, 2 sebességes és kb 40-45 a vége, a simson meg 3 vagy 4 sebességes 3,7 lóerő és 60-65 a vége... rometnek esélye sincs egy simson ellen, hacsak nem egy 20 kilós gyerek vezeti, míg a sinsonon egy 80 kilós felnőtt ül...
2015. febr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az 50es hengert nem lehet felfurni 60asra, akkor már másik persely kell, lehet kapni utángyártott 60as hengert kb 10000 ft.
2015. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!