Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor elektromos bekötésnél a...

Motor elektromos bekötésnél a test mehet sorosan is vagy csak csomópontosan?

Figyelt kérdés
vagy tök mind1? Ha igen miért...
2015. febr. 3. 00:41
 1/5 electroman75 ***** válasza:
Vázold már légyszíves hogy tudnád sorosan kötni a testelések? Kíváncsivá tettél!
2015. febr. 3. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A védelmet (test) nem szabad láncolni (sorosan bekötni)!

Ha belegondolsz, rájösz miért. Ha láncolva van, az egyik védelem megszakadása miatt a "mögötte levők" mind védelem nélkül maradnak!

2015. febr. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen igaz.


Sorosan elég egyszerű:-)


Pl nézünk két indexet és lámpát. Csomopontosanal van a vazon egy magamjelolte hely és onnan húzok mindegyikhez külön kábelt. Meg a sorosnal meg. Hogy ne legyen 3as kötés se húzok 1et index és onnan megyek a másik indexhez és onnan megyek a lampahoz. Így ha 1 megszakad ugrik akár az egész. Amúgy meg csak az az 1. Így a hibát is konyeb. Kideriteni. Köszönöm a segítséget! Rajzon is úgy volt gondoltam enis erre de kellett aki megerosit.

2015. febr. 3. 10:13
 4/5 electroman75 ***** válasza:
Megpróbálnád MAGYARUL leírni nekem ha nem gond? Esetleg 1 rajzot-skiccet a gondolataidról. Már csak azért mert ahogy látom halvány lila gőzöd sincs az elektromosságról. Ezt nem sértésnek szánom, csak megállapítás 22 év villanyszerelés után.
2015. febr. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is ebben dolgozom, úgy mellesleg elmondanám, és többet tudok, mint azt te gondolnád. Telefonról írtam, lehet kicsit bonyolultabbnak tűnt számodra, mert tény, hogy vannak benne hibák. Vagy pusztán nehéz lett volna elolvasni kétszer.


[link]



ezen a rajzon jól látszik. Még ha sorosan lett volna, akkor elmegyek az első indexhez ÉS onnan viszem tovább a testet a második indexhez. Míg ennél külön kábel van.


Így már érthető? Ha 22 éve dolgozol a villanyszerelésben az szép hosszú idő. Az alatt összelehet szedni azt a tudást amivel bátran mész el bárhova dolgozni. De a munkahelyemen is vannak, kint Németországba 50 éves villanyszerelők is és többet tudok én aki csak féléve dolgozik benne. Persze én édes kevés dolgot láttam, ahhoz képest amit te. De most ebben a helyzetben nekem van igazam :)

2015. febr. 5. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!