Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehetett mérhetetlen...

Mitől lehetett mérhetetlen égett szag reggel a kocsiban?

Figyelt kérdés
A kocsi szabad ég alatt állt éjszaka. Reggel az ablakok teljesen le vtak fagyva. Beindítottam a motort, fűtést bekapcsoltam majd elkezdtem jégoldóval fújkálni az ablakokat. Mikor végeztem (kb. 15 perc után) és beszálltam a kocsiba, mérhetetlen égett szag volt a kocsiba, de mikor elindultam, ez eltűnt. Mitől lehetett ez? Az alapjárati motorral vannak gondok, ma reggel is végig alig ment a motor, nagyon alacsony fordulatszámon ment, de 1x sem állt le.

2015. febr. 3. 08:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Suzuki Swift 1.3, 94-s évjárat
2015. febr. 3. 08:04
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért ilyenkor jó lenne felnyitni a motorháztetőt. Nehogy a tűzoltók oltsák el!!!
2015. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valószínű a motorra rakódott fagyott pára felolvadása közben az olajos szennyeződések is melegedtek és a párával együtt párologtak. Ez előfordulhat.

De valóban, azért nyisd fel a motortetőt, mert nagyobb baj miatt is lehet égett szag, pl. nagyobb olaj vagy benzin szivárgás, esetleg elektromos zárlat.

2015. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az olaj olyan mint a szurok, cserélni kellene már.


Inkább attó félek, hogy a fagyott ,,szurok" nem ken olyan jól és kifüstölhet a motor.

2015. febr. 3. 12:31
 5/10 anonim ***** válasza:

"Az olaj olyan mint a szurok, cserélni kellene már.


Inkább attó félek, hogy a fagyott ,,szurok" nem ken olyan jól és kifüstölhet a motor"

Ha olyan, mint a szurok, biztosan nem ken. Csak azt nem tudom, mi akadályoz meg abban, hogy lecseréld. Annyira nem nagy művészet.

Ha odabenn volt égett szag, az autó körül nem, akkor az utastérben történt valami rendkívüli. Utastéri égés általában elektromos zárlatból vagy túlterhelésből szokott lenni. Ha ment a szellőzés, az a legkézenfekvőbb hibaforrás: meg tud szorulni a ventillátor csapágyazása, néha elfüstöl az előtét-ellenállás, esetleg más égett szagot hoz be a szellőzés.

2015. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az olaj olyan mint a szurok, cserélni kellene már."


Gratulálok, így pusztul el egy autó.

2015. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
suzuki kibírja :)
2015. febr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már elpusztult. Az égett szag pedig az ablaktörlő motor volt.Beültél indítóztál, nem láttál ki, reflexből rámartál az ablaktörlőre ami le volt fagyva, rájöttél, kikapcsoltad, előkúpásztad a jégoldót, mire elővetted, a villanymotor faszántosan felmelegedett, jégoldóztál, az ablaktörlő magától elindult, hogyhogy (?) mert te úgy emlékeztél lekapcsoltad?! Bepattantál és mér nyomtad is a szuroktemetőnek! Így volt? vagy nem így volt?
2015. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Beindítottam a motort, utána a fűtést és az ablaktörlőt közepes sebességgel. Kiszáltam, becsuktam az ajtót és a mozgó ablaktörlő alá nyomtam a jégoldót... az olvadékot folyamatosan törölte le. Miután végeztem az 1. ablakkal, utána a többire is jégoldót nyomtam, de mivel ott nincsenek ablaktörlő lapátok, ezért az olvadékot kénytelen vtam kendővel eltávolítani. Miután végeztem beültem a kocsiba, éreztem a bűzt, bevágtam a kuplung pedált majd a váltót 1-be és eltüntem mint szürke szamár a ködben. Az eltűnés közben a szag is eltűnt...
2015. febr. 5. 16:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is így jártam még 1 éve. Annyira le volt már rakódva az olaj hogy már csákánnyal lehetett volna csak leszedni róla és bizony amikor előmelegítettem a motort és kapirgáltam a jeget mert kénytelen voltam 2 napig a szabad ég alatt állni vele, mivel akkor a garázsba másik autó volt szétszedve, és nekem is mondta a szomszédom hogy motorháztető kinyit és szellőztessem. Hideg indítás után kell várni 3-4 percet hogy melegedjen addig a fűtést értelmetlen felkapcsolni, meg azzal csak az akkumulátort töltését befolyásolnám főleg ha csak 20 percet megyek vele nem biztos hogy normálisan visszatöltődne és akkor lehet már következőnél el sem indulok vele.
2015. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!