Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mini One első autónak? Többi...

Mini One első autónak? Többi lent.19/L

Figyelt kérdés
19 éves leszek (lány), mindjárt meg van a jogsim. Mini one-t szeretnèk, öcsém és barátom szerint a Mini a legjobb kocsi, más ismerősök viszont azt mondják, komplikált autó, drága a javítása. Max 1,5 millióért kapnèk kocsit, ennyiért már bőven találni lehet tökéletes állapotú, használt Miniket (használtautós, hirdetős oldalakon..). Igazából nekem a lènyeg, hogy ne legyen túl nagy autó, nézzen ki jól, belülről is modern legyen, csak úgy guruljon alattam könnyedén (ne azt érezzem, hogy döcög...) és azt olvastam a Mini vezetési élményben verhetetlen. Egyébként, mivel mindjárt érettségizek a suliba már nem nagyon fogom használni, egyébkènt sem járok túl sok helyre, egyetemre járnék be vele, meg hosszabb utakra (pl. a barátom 1 órás útra lakik, hozzá járnék vele), tehát inkább gyorsabban mennék vele, mint a városban döcögni..ha ez így érthető. :) Vèleményt szeretnék, akinek esetleg van/volt Minije, megéri -e stb...:)

2015. febr. 3. 08:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Egy Corsa/Golf/Polo sokkal jobb választás lenne
2015. febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi, de sajnos Corsán tanulok és nagyon nem jön be, anyukámnak a legújabb Corsája van, na azt már hihetetlen jó vezetni, de nyilván olyat nem fogok kapni mert 3 millió volt. Vw polo es golf tetszik, viszont azt mondták ne olyan legyen, mert hihetetlen sokat fogyaszt + 1,5 millióért max vmi ősrégi változatot kapok, így maradt a Mini..:)
2015. febr. 3. 08:32
 3/22 anonim ***** válasza:
27%
Ha megengedheted maganak, akkor vedd meg. Maga az autó jó, de én biztos nem vennék drága autót elsőnek, inkább vennék egy Suzukit, azt könnyebben elviselem, ha megtöröm friss jogsival.
2015. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Kérlek nézz már utána,mennyibe kerül egy mini...:-)
2015. febr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mit nézzek utána mennyibe kerül? 1 millio 200 ezertől lehet kapni használtan Miniket ;) az szerintem bőven benne van az 1,5 millioba ;) inkább te olvasd el mégegyszer amit leírtam, buta! :)))
2015. febr. 3. 09:32
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
Az újabb autók mind komplikáltak, és drága a javításuk (apum szerelő) :) Egy időben én is meg voltam zavarodva a Miniért, keresgéltem is ezerrel, csak közben beleszerettem egy Volvo c30-ba, így nem lett Minim. De ha ezt egyszer lecserélem, akkor sanszos, hogy Minire. Én csak azért nem vennék első autónak Minit, mert rutin nélkül lehet, hogy koccansz, vagy ilyesmi, és sokkal jobban fáj egy pici karc az álomautón, mint egy nagy horpadás egy olyanon, amihez nem kötődsz annyira. 27/L
2015. febr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
Ha normális autót akarsz akkor nem a legolcsóbbakat nézegeted. Másfél millióért jobb Golf/Polo kapható mint Mini, másrészt könnyebben, gyorsabban szervizelhető, harmadrészt kamu hogy sokat eszik
2015. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%

Aki nem akart tucatautót a segge alá az nem fog venni Golfot, Polót, Astrát, Bömöst venni... Amikor minden suhanc Golfért meg Astráért volt oda, akkor én meg Volvo-t vettem ugyanannyi pénzből és nagyon nem bántam meg ;)

Nem rossz választás a Mini (főleg miután a BMW-vel kooperál)csak nézz utána, hogy honnan fogsz tudni alkatrészeket gyorsan beszerezni hozzá, ha majd kell(akár kopó alkatrészekre gondolva).

2015. febr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Dörmögő ***** válasza:
95%
Ennyiért már lehet kapni normális minit. És ha az tetszik neki akkor vegyen azt, amúgy sem lehet rosszakat hallani a miniről. Az meg hogy első autónak nem szabad ilyet venni ez egy olyan világban állná meg a helyét ahol sokkal magasabb az életszínvonal. Egyszerűen az embernek észnél kell lenni, minden kétszer megfontolva, óvatosan kell beletanulni. A többségnek nincs arra pénze hogy kezdő autónak vegyen 300-ért egy suzukit 2 évre, ami ugyebár vagy jó ennyi pénzért vagy nem, aztán pár év múlva meg lecserélje egy neki tetsző kocsira. Mert amit most így leírtam az több százezres költség, ha beleszámítjuk a betanuló kocsi vételárát, és az eladási különbözetet, két autó átíratását, vásárláskor kötelező szervizeket. Arról nem is beszélve hogy a használtautó vásárlás mindig zsákbamacska. Ki tudja melyik használt autónak milyen hibája jön elő. Mert a suzukis megmondóemberek szavai ellenére egy suzukin is lehetnek olyan gondok amikor az ember hiába megy oda a szerelőhöz úgy hogy csak az egyik zsebében csörög egy kis apró. Egy autót kell venni hosszabb időre, és vigyázni kell rá. Lehet hogy a mini picit drágább ha szervízről van szó, de éppen a 4-es, 5-ös golfot sem azért szeretik mert olcsó lenne a szervizelése.
2015. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Valószínűleg egy olcsóbb, használt Mini lesz elsőnek, találtam is egyet 1millió 200 ezerért. Miután belejövök a vezetésbe, 2-3 év után úgyis kapok esetlegesen egy új Minit, mert szerencsére a szüleim megtehetik, hogy vegyenek nekem, de elsőre nyílván nem újat fogok kérni/kapni, szóval igaz, hogy álomautó, de mégsem az az álomautó amit esetlegesen 3 év múlva kapnék, egy új Minit. Köszönöm mindenkinek! :)
2015. febr. 3. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!