Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor lenne érdemes elkezdeni...

Kisvuk29 kérdése:

Mikor lenne érdemes elkezdeni a jogsit?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban múltam tizenhatfél (igen így jobb :D ) és mivel tipikus benzinvérű fiúgyereknek születtem szeretném letenni a jogsit

Nyáron töltöm a 17-et de suli időben nem lenne jó a vezetés, mert ugyan kettőkor elengednek minket minden nap kettőöttől négyötig (néha én se látom értelmét de 3. év csak vége lesz egyszer) buszozni kell így ugye el kéne kéredzkedni utolsó 1-2 órát stb nem lenne jó folyton de a KRESZ-t és EÜ-t be merném így vállalni

Tehát hogy lenne jó? Mennyi ideig tart a KRESZ oktatás?

Ja és hogy Nagybátonyban lehet-e jogsit szerezni?

Mert Balassagyarmaton tudom hogy lehet de ha már haza járok jobb lenne a szomszéd város.Vagy még Salgótarján is közelebb lenne :D

Ja és egy olyan kérdés hogy ha nem bukom meg (remélhetőleg nem) mennyibe kerül mindennel együtt?

Mert a sulik weblapjai nem érnek sokat EÜ rész nélkül

Tanácsokat



2015. febr. 4. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

"benzinvérű fiúgyereknek születtem "


Ez nem jelent semmit. Én meg benzinvérű lány gyereknek születtem, de sajnos nem voltak rá meg az anyagiak, így csak jó pár évvel később saját pénzemből tudtam megcsinálni a tanfolyamot.


Az összes kérdésed arra irányul, hogy nem vagy biztos magadban. Így érdekes lesz, ha kint vagy a forgalomban és saját magad kell döntened egy másodperc tört része alatt.


"Tehát hogy lenne jó?"


Neked kell tudnod.


"Mennyi ideig tart a KRESZ oktatás?"


Iskola függő. Én pl. becsatlakoztam egy folyamatban lévő tanfolyamhoz, így tört része alatt végeztem.


"Ja és hogy Nagybátonyban lehet-e jogsit szerezni?"


Te laksz arrfelé. Érdeklődd meg!


"..mennyibe kerül mindennel együtt?"


Iskola függő. De még a legolcsóbb helyen is 100 ezren felül van. Aki kevesebbet ígér, az hazudik, vagy olyat is kapsz érte, illetve utólag a többszörösét fizeted majd ki.

2015. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minimum 150-160ezer forintba van a "B"-s jogosítvány, de könnyen lehet 200 ezer fölött is, inkább ennyire érdemes tervezni, legfeljebb marad a végén egy kis zsebpénz.

Időigényes elfoglaltság is, nehéz tervezni, hogy 2-3, vagy 6 hónap múlva mehetsz vizsgázni, s ha utána csak évek múlva tudsz vezetni, majdhogynem fölösleges is a sietség.

Akkor érdemes elkezdeni, amikor már kilátásban van, hogy a megszerzett jogosítványnak hasznát is tudod venni, s nem utolsósorban megvan rá a pénz, van rá időd.

2015. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A vezetéssel nincs gond

Csak mivel tanyasi vagyok sok minden végett kellene a jogsi (pl a traktor) tehát nem lenne felesleges csak a suli

Nem is a kihagyástól félek hanem attól hogy nem lesz elnéző a suli

250 maxra terveztünk de nem szeretnék bukni

Szerencsémre a kezelést és forgalom nélküli dolgokat (pl parkolás) apa megtudja tanítani

Nagybátonyban meg azt mondták lehet vizsgázni csak helyet nem tudok

Furcsa hogy honlapot sem ad így jó lenne egy környékbeli tapasztalata

Tehát az egyetlen ami bizonytalan az idő

Mert szivem szerint kezdenék már márciusban csak a gyér buszjáratok végett..

Akármilyen időigényes akkor is fontos már csak a b125 végett is :D

2015. febr. 5. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!