Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális dolog az, ha egy fél...

Normális dolog az, ha egy fél éves akkumulátor lemerül?

Figyelt kérdés

Elég keveset jártam vele az utóbbi időkben az igaz, és akkor is kis távolságokra használtam.

Egy "friss" akksinak elég ennyi a lemerüléshez?


A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2015. febr. 9. 11:33
 1/8 Dörmögő ***** válasza:
Elég.
2015. febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az akkumulátor le tud merülni, akkor is, ha új. Télen elég sok fogyasztót használ az ember: sokat megy a fűtőmotor, az ablaktörlő, az ülésfűtés (ha van), sokat világítanak a lámpák. Hidegben ráadásul csökken az akku töltéstároló képessége, lassul benne a kémiai reakció. Az önindító és a sok fogyasztó által felvett töltést pedig rövid távon nem tudja visszatermelni a generátor, így az akku lemerül. De szerencsére újra lehet tölteni.
2015. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
normális, akkor meg pláne, ha nincs töltés...
2015. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. febr. 9. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha fél évig áll az aksi tuti hogy lemerül:)
2015. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem állt fél évet, csak napok maradtak ki, hogy nem használtam a kocsit. De akkor is elég kis távokra mentem vele.

De azért köszi, a választ. :)

2015. febr. 10. 09:32
 7/8 Dörmögő ***** válasza:
Ha valami szívja az aksit akkor pláne elég egy pár nap beindítás nélkül és lemerül. Érdemes rá odafigyelni hogy az aksi nem kerüljön egy bizonyos töltési szint alá, mert másodlagos szulfát képződik, ami töltéskor már nem oldódik vissza, és ez tönkreteheti azt.
2015. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Remélem nem lesz semmi baja, és csak tölteni kell.

2015. febr. 10. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!