Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtőrendszer átmosás ás...

Hűtőrendszer átmosás ás fagyálló csere?

Figyelt kérdés
van egy japán kistraktorom nemrég vásároltam és átkellene mosni a hútőjét mert nagyon redvás és a fagyállót is lekellene cserélni a kérdés az hogy hogyan tudom leengedni a régit átmosni tisztára a rendszert és feltölteni ?

2015. febr. 9. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Valahol csak van a hűtő alján valami csavar amivel le tudod engedni a vizet. Ha nincs, akkor húzd le a csövet és kész. Azt hogy milyen anyaggal öblítsd át, sajnos nem tudom. Biztos van ilyen cucc. Keresgélj
2015. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lupara ***** válasza:
Hűtőtisztitó adalék,fagyálló,desztviz kell hozzá.Autósboltban kaphatók.Adalék erre van kitalálva,nem bántja a hűtőrendszert,tömitéseket csöveket.Glicosam (piros)fagyállót ajánlom,desztvizzel felesben -35C-ig jó.Viz leengedésekor figyeld a mennyiséget,ebből tudod mennyi frisset vegyél.Blokkról is engedd le,ha találsz leeresztőcsavart.Csere menete.Leengeded a bentlévőt.Felöntöd adalék + viz.Üzemmelegre járatod.Leengeded.Utána sima vizzel addig öblited,mig tiszta vizet nem látsz.Ezután bekevert fagyállóval szinig töltöd.Járatod pótlod,ha van légtelenitő légtelenitesz.
2015. febr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
megtaláltam a leeresztő csavart ha azt kihajtom akkor kifolyik a víz. ha beledugom a slagot fellül úgy kitudom mosni?
2015. febr. 10. 18:30
 4/4 lupara ***** válasza:
Igen ki tudod mosni,jó slaggal is.Blokkon is keress leeresztőcsavart elötte,úgy a teljes mennyiség lejönne.Egyébként ha tiszta hűtőviz jön le elsőre,akár el is hagyhatod az adalékot.Akkor elég az alapos átmosás.
2015. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!