Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdekes probléma fékezésnél...

Érdekes probléma fékezésnél főleg lejtőnél, mintha kerregne, recsegne, csúszna?

Figyelt kérdés

Érdekes lesz a kérdésem, nehéz elmondani.

Egy ideje jelen van a probléma, de nem mindig. Ha egy kicsit nagyobb sebességről akarok lefékezni, többnyire akkor jön elő, de akkor is csak néha. Általában inkább akkor ha lejtősebb az út. Nem kell 45 fokos lejtőre gondolni, egy gyenge szintkülönbségre csak.


Fékezéskor olyan érzésem volt, mintha leérne a kocsi alja. Legalábbis én erre gondoltam sokáig, hogy az alsó műanyag borítás leér. Azt hittem szar a lengéscsillapító, de voltam teszten és ott azt mondták, hogy nem gond. (amúgy vicces, de ott a fékteszten eldurrant a gumifékcsövem, érdekes volt, de nagy szerencse, hogy nem az úton)


Tegnapelőtt szintén jelentkezett a hiba, akkor egy nagyobb lejtőn, gurultam lefele, üresben volt a kocsi, és fékezgettem. Volt hó is alattam bőven. (melóhely kijárata volt, nem volt takarítva). Nah akkor végig amíg fékeztem, addig csinálta, mintha gyengébben fogott volna a fék is. Amint leértem, megszűnt.


Szerelő azt mondta, hogy talán hullámos kicsit a felülete a féktárcsának és azért, bár akkor rendszeres lenne szerintem.


Gondoltam arra is, hogy ez talán csak az abs lenne?

Fogalmam nincs, hogy az milyen módon működik, olvastam olyat, hogy feldobálja a fékpedált, végül is kicsit itt is olyan volt, mert akadályozott a rendes fékezésben.


Amikor leértem a lejtő aljára, megálltam, alánéztem, és nem valószínű, hogy a kocsi alja érne le, annyira nem kerülhet közel a földhöz.


A kocsi amúgy egy 2000-es Renault Laguna 1.9dci.



2015. febr. 11. 10:34
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Igen van ilyen,többek között a Hungaroringen a Vezetéstechnikai Centrumban.Az ár tényleg nem olcsó de ,ha azt vesszük,hogy bizonyos emberek életveszélyesek mások számára az utakon,nem is olyan drága....
2015. febr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!