Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kutyasétáltatásnál a kutyám...

Kutyasétáltatásnál a kutyám nekiszaladt, és leverte az egyik parkoló autó rendszámtábláját. Lehet valami bajom belőle?

Figyelt kérdés
A kutya 14-15 kg, szerintem nem igazán tehet (ünk) róla, nem volt jól odacsavarozva gondolom vagy hasonló (nem értek hozzá, nincs kocsim). Az autó tulajdonosát nem ismerem illetve azok a helybeliek sem akiket kérdeztem, mert akartam szólni és elnézést kérni azért. A levert rendszámtáblát a szélvédőjére raktam. Lehet valami bajom ebből?

2015. febr. 12. 10:23
 1/8 schocko ***** válasza:
Ez semmiség.
2015. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem aggódom!
2015. febr. 12. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább szívességet tettél neki, ha a rendszám annyira le volt lazulva, sanszos, hogy elhagyta volna... megkímélted egy nyűgös procedúrától
2015. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, király! :)
2015. febr. 12. 16:01
 5/8 anonim válasza:

Kérdéseddel egy olyan témára hívtad fel a figyelmet,ami engem is régóta izgat.Bicóval járok sokat a városban és bármikor előfordulhat,hogy parkoló autóban ,véletlenül,valami kárt teszek ,ami a tiédnél komolyabb .

Mi ilyenkor jogilag a teendő ?Köteles vagyok megfizetni a kárt ?

Most attól a kérdéstől tekintsünk el,hogy becsületes vagy -e és otthagyod az elérhetőségedet,akár egy cetlin,vagy nem és otthagyod.

2015. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

A kérdező, illetve a kutyája nem tett kárt az autóban, az autó tulajdonosa még örülhet is, hogy nem hagyta el a rendszámot.

Napi kötelező ellenőrzések közé tartozna a rendszám (olvashatóság, rögzítés) ellenőrzése is, amit lényegében senki nem végez el napi szinten, így én sem, viszont ha elmarad a rendszám, annak pótlása nyűgös kötelesség.

Ha viszont valaki kárt tesz az autóban, s azért ő a felelős, erkölcsi kötelessége lenne a kár rendezése..

Nem kivétel ez alól a kerékpáros sem, ráadásul nekik saját érdekükben illene olyan szinten kerékpározni, hogy ne menjenek neki sem álló, sem mozgó gépjárműnek se.

Gépkocsinak neki ütődni kerékpárral, rongálás, ha van tanú, minden további nélkül lehet kezdeményezni a kártérítést, más kérdés, hogy kötelező biztosítás híján ezt hogy sikerül érvényesíteni, de a gyalogos ellen is lehet feljelentést tenni, ha az megrongálja az autót.

2015. febr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha se a lökhárító, se a kutyád nem horpadt be, akkor nem lesz bajod belőle. :)
2015. febr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A kutyának sincs semmi baja, nem fejjel szaladt bele mint valami rinocérosz :) Futott, és az oldalával épp hogy csak hozzáért, már esett is le, még össze is rezzent a kutya ijedtében, ahogy leesett a rendszám. Tehát gyakorlatilag egy nagyon kicsi lökés elég volt, és esett is le. Ha érték lett volna, egy tolvajnak csak le kellett volna hajolnia, és elemelni gyakorlatilag, annyira laza volt az a rendszám. Viszont már láttam azóta, vissza tette a tulajdonosa (vélhetőleg rendesen).
2015. febr. 13. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!