Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 vagy Opel Astra G?

Peugeot 307 vagy Opel Astra G?

Figyelt kérdés

Mindkét autóból a 2001-2003 között kiadott modellekre gondolok. Összességében melyik a jobb?


Olvastam, hogy a fraciák így-úgy rosszak, viszont errefelé a rendőrautók 307-esek, vagy Golf 5ösök. Gondolom nem alaptalanul.


2015. febr. 13. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A rendőrautók olyanok honnan éppen a legtöbb pénz ment zsebbe.


Ezek közül kétséget kizáróan az Opel a jobb.

2015. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A 307-es is jó, ha cserélték a visszahívásokat érintő alkatrészeket - erről egy állapotfelmérés után egy szak- vagy márkaszervíz biztos tud nyilatkozni. Máskülönben semmivel nem megbízhatatlanabb, mint egy Astra, de igazándiból a 2005-ös facelift utáni példányok az ajánlottak.
2015. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a Peugeot 307-esből a 2005 utáni modellek a jók? Mintha máshol is ezt láttam volna már.


És az Astra G? Megbízható autó? Pl egy Golf 4-sel összehasonlítva melyik jönne ki jobban megbízhatóság és fent tartás szempontjából?

2015. febr. 13. 11:21
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Sokkal jobb a Peugeot. Nem is lehet egy napon emliteni. Az opel egy szutyok valami. Tiz ėves opel szana szét van rohadva. A rokonságba volt opel , mindenki csak szidta. Senki nem hitte el hogy olyan rossz tud lenni. Egy bunkó valami.
2015. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az Astra G Mo.-n is népautó, tehát 20 év múlva is minden bontóban kapsz hozzá majd olcsón alaktrészt, majdhogynem Swift árban van a fenntartása - sem a 307, sem a Golf nem összevethető vele. Persze ez nem jelenti azt, hogy nincsennek hibái, de gazdaságosabb az üzeme.
2015. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem összevethető velük. Tehát a 307 és a Golf 4-nek drágább a fent tartása és az üzemeltetése? Ha igen, mennyivel drágább?
2015. febr. 13. 11:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz számszerűsíteni, kérj ajánlatot bontóktól és autószerelektől mindhárom autóra mondjuk motorolaj, fékfolyadék és szíjcserére, valamint pár apróbb javításra (karosszéria, motorvezérlő, generátor). Valószínűleg a Golf lesz a legdrágább, 10-15%-al olcsóbb lehet a 307, s alatta még 20-25%-al helyezkedhet el a G Astra. Így fejből sajnos nem tudok pontos számokat mondani, mert mindegyikből volt vagy 8-féle motor- és karosszériavariáns és felszereltségi szint.
2015. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nos, felejtsd el a 4es hülyeségét.


Nekünk otthon van egy Astra G 0 km-esen vettük, most 270.000 körül van benne. Ennyi idő alatt ami említésre méltó a kötelező szervíz mellett.

Hátsó rugót cseréltünk mert eltört, a váltónál típushiba, hogy a difi felé a behajtó fogaskerék fogai letörhetnek, mi egy komplett bontott váltót tettünk rá, volt vagy 30.000 Ft talán. valamint Lambdaszondát kellett egyszer cserélni. De ezek mind 200.000 km felett. Soha sehol nem hagyott cserben, nem prémium autó de kifejezetten megbízható. (Szerelők által számszerűsítve láttam, nem én találom ki) Olcsóbb fenntartani mint egy suzukit. Bontóban már most is minden van hozzá, mert rengeteg van belőle. Emellett a tágabb családi körben két Astra G és 2 Corsa C van.


Emellett nekem egy Golf IV-m van. Óra szerint 187.000 km-rel vettem tavaly, kb 55.000 km-t raktam bele. Sokat állt ezért volt egy vákumcső elöregedésem, valamint a fékeket a szokásos betét és tárcsacsere mellett kicsit rendbe kellett rakni. De ezen kívül szintén semmi gond nem volt vele (ja még egy jobb ajtózár csere) Pénzben a kötelezők kicsit drágábbak. De van ami pont annyival többet is bír. Pl egy vízpuma km-re vetített ára ugyanannyi mint az Astra-nál, mert amennyivel drágább annyival hosszabb az előírt csereperiódus. Mivel rengeteget hoznak be külföldről (főleg dízelt) ezért szintén sokat bontanak is. Meglepően jó autókat is, ezért nincs olyan alkatrész ami nem szerezhető be.


De azért azt meg kell említeni, hogy a Golf más kategória, sokkal színvonalasabb és technikailag is fejlettebb, jobb úttartás, komfort, anyagminőség stb. Én nagyon pozitívan értékelem az Astra után

2015. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es egy barom...

Pont, hogy a Peugeot-ot nem lehet említeni az Opellal, de még egy hónapon belül sem.

Volt 3 Peugeotom is, jópár Opelom is, a Peugeot egy rettenet.

Szervizigényes, odafigyelést igénylő, folyamatos karbantartás igénylő vacak.

A G Astra is már valamennyire, a régebbi Opelok megbízhatóbbak voltak, mivel azokon nem volt semmi elromlandó, de pl a G Astrák már nem annyira rohadnak.

2015. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tehát ha a fent tartást, szervizelést és az alkatrészeket nézve jobb a G Astra, viszont a Golf 4 minőségesebb, jobb anyagokból van összerakva, jobb az útra a felfekvése?


Ezekből azt vonom le, hogy a Golf 4-es komolyabb autó, mint a G Astra. Tehát akkor talán tovább is bírja. Vagy rosszul gondolkozok?

2015. febr. 13. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!