Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb bmw m3 46-ba a...

Melyik a jobb bmw m3 46-ba a sima manuális váltó vagy az SMG?

Figyelt kérdés
Szeretnék kérni okokat mind a kettőhöz hogy ez miért jó, illetve miért rossz
2015. febr. 14. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos m3-hoz még nem volt szerencsém, se SMG, se manuális váltóval. Ellenben az én E46-om SMG váltóval szerelt, tudom, hogy nem ugyan az, mint az M3-ban, de nagyon hasonló.

Szóval én azt gondolom, hogy jó dolog ez az SMG, kényelmes (nem kell kuplungolni) és csak megszokás kérdée az egész. Nem egy elromlós fajta. Lényegében ez egy automatizált egykuplungos váltó. Az egész alapja egy manuál váltó, ahol egy hidraulika kapcsolgatja a fokozatokat, a kuplung pedig elektromos. Egy baj van vele, ha elromlik. Akkor bizony zsebbe nyúlós lesz a dolog. Bár legutóbb a szerelőm mondta, hogy megoldható, hogy manuálissá alakítod, úgy, hogy az eredeti váltószerkezet megmarad. Persze lehet, hogy csak egy érzékelő megy ki, az viszont nem olyan költséges.

A lényeg, hogy értelem szerűen több a hibaforrás egy SMG váltó esetében, de nem kell tőle félni. A manuál váltó előnyeit és hátrányait te is tudod.

2015. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mondjuk én sem mentem még M3-mal, se SMG váltóval se kézivel, de néhány BMW-t vezettem már és hát azt kell hogy mondjam, minél újabb a széria, annál rosszabb bennük a váltó (váltási érzet). A kuplung és a váltókar egyre hosszabb úton jár, ami eléggé ügyetlenné teszi a váltásokat és a sportossággal is szembe megy. Az SMG meg akkor jó leginkább amikor el lehet ereszteni a gyeplőt, akkor nem érzik hogy mennyire durva a működése. Városi krúzoláskor elég bénán (rángatósan) váltogat. Szerintem kézivel érdemesebb venni az M3-ast, mert a kuplung- és váltóút is lerövidíthető, akkor már csak arra kell ügyelni hogy az erőátvitel sehol ne lógjon, mert ha kicsit is kopott vagy viseletes valami (difi, váltó, kuplung, hardy) akkor csattog, vonaglik az egész váltáskor.
2015. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!