Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit bír ki egy dízel...

Mennyit bír ki egy dízel motor folyamatos hidegüzemben?

Figyelt kérdés
2-3 km-es utakra van használva.
2015. febr. 16. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hosszú éveket, azt mondják, hogy ilyen rövid távakkal egy dizelt 100 ezer km alatt ki lehet nyirni, mondjuk még nem próbáltam, és nem is fogom. De ha ilyen 2-3 kilóméterenként gyűjtöd a km-ket, akkor a 100 ezer km talán 20 év alatt sem jön össze.
2015. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bármennyit. Mindössze a normál üzemre szabott olaj és olajszűrő csere ciklust felezd meg. Ha a gyári előírás 30 000 km akkor felejtsd el, jó az 15 000-nek is, és ha csak ilyen rövid távokat mész vele, akkor cserélj olajat 7-8000 kilométerenként. Ne sajnáld belőle a jó olajat.
2015. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2-3 km-es utakra jobban jársz egy benzinessel. Egyébként is mindenki kételkedni fog hogy a futott km csak kamu és visszatekerted.
2015. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aki nem ért hozzá ne ugasson már bele légyszi... #2-re gondolok...
2015. febr. 16. 12:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugatni te szoktál.

Én tényeket írtam.

A 30 000 ciklus a motor halála.

Ha nem hiszed, olvasd el olyan emberek írásait, akik ilyeneket szerelnek. A 30 000 km ciklus kb. 150 000-nél megöli a motort. Külön9sen ha kis turbódízelről vagy direkt befecskendezéses Otto-motorról van szó.

Nem csak a seggüket meresztik a kocsiban, mint te.

K***vára nem érdekel, hogy szerinted mi van, és ne is adj igazat, mert nekem olyanom mindig van.

2015. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, miért szólod le a 2-es válaszolót? Nem írt hülyeséget. Talán ha tisztában lennél a dízel motor műkodésével, akkor jobban értenéd a dolgokat. Próbáld ki hogy keversz egy vödörben vizet 5 percig vagy keversz egy sűrűbb anyagot ugyan úgy 5 percig, melyik a könnyebb?
2015. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért mert marhára nem csak az olajcsere számít. A motor melegen gyakorlatilag egyáltalán nem kopik, hidegen viszont igen, különösen beindításnál. És ezen az sem segít ha minden nap olajat cserélsz... Szóval nulla műszaki érzékkel kár okoskodni.
2015. febr. 16. 20:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Tiszteletlen vagy kedves kérdező! Feltettél egy kérdést, normálisan válaszoltak rá, te meg leugatod! Ha okosabbnak érzed magad mindenkinél, akkor minek kérdezel? Vagy megsértődsz, ha valaki mást állít, mint amit olvastál a Totalcar-on?

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Jelenleg kis hazánkban nincsenek olyan hideg telek, amit egy jó minőségű 0W-s olajjal ne lehetne kompenzálni. A sűrű olajcsere pedig a hidegüzem miatti savas gőzök lecsapódása miatt kell. Ilyen üzemmódban a kipufogórendszer (kivéve, ha rozsdamentes) jóval hamarabb fog tönkremenni. Beleértve a katalizátort és a részecskeszűrőt is.

Szíved joga, hogy elfogadod-e a választ vagy sem, de ezért nem kell senkit leugatni!

2015. febr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha ilyen okos vagy, akkor miért írsz ki kérdést? Normális ember nem vesz dízel autót ilyen kis távokra, függetlenül attól hogy 1.3-as vagy 3.0 dízelmotorról van szó. Aki ismeri a dízel működését, az tudja hogy hamar hazavágja vele. Olaj csere segít neki hogy tovább bírja de a végeredményen nem változtat, hogy harmad annyi idő alatt döglik meg az autó mint egyébként amit elbírna. Egy normális dízel, normál használat mellett elmegy 6-700 000 km-t vagy még többet.
2015. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Aki ismeri a dízel működését, az tudja hogy hamar hazavágja vele"

Igen, én is tudom, pont erre irányul a kérdés. Hogy kb. hány km-t bír ki ilyen körülmények között? Nem tudom mit nem lehet ezen érteni...

2015. febr. 17. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!