Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van ez a jelenség...

Mitől van ez a jelenség automata váltónál? Ez ártalmas a váltónak?

Figyelt kérdés

Jelenség. Megállok, váltó D-be nyomom a féket, és érzem, hogy menne előre az autó, de fél másodperc múlva megszűnik a hajtás, már nem érzem hogy feszíti az autót, hanem mintha "lekapcsolna" a váltó. ez normális? Ahogy felengedem a féket egyből indul az autó.

Érdemes N-be vagy P be tenni lámpánál fél percre?

Tiptronic váltó, Vw.


2015. febr. 18. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Normális.


Fél percre nem érdemes N-be rakni, de egy hosszabb pirosra vagy pl. vasúti sorompóra már igen.

2015. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ez igy normális, és ha lehet, akkor ne is vedd ki D-ből (például pirosnál), mert nem szereti a sok kapcsolgatást.
2015. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lámpánál állva nem kell kivenni sebességből az automata váltós autót, a féket nyomva viszont nem kellene feszülni.

Az természetes, hogy a féket felengedve kúszik előre az autó, de fékezve feszülés nélkül kellene fogni az autót - bár fél másodperc jelentéktelen idő, nem hiszem, hogy baj lenne, de ha biztosra akarsz menni, nézesd meg a féket, esetleg számítógépes hibakiolvasásra is elviheted, de váltóhibánál nem ilyen tünetek vannak.

2015. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kb fél másodpercig, max 1.-ig feszül, csak ez kicsit fura, amúgy tökéletesen kapcsol, volt benne olajcsere is.
2015. febr. 18. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom akik azt irták,hogy nem szabad kivenni sebességből(főleg ilyen rendkivül erős indokkal:"mert nem szereti a sok kapcsolgatást")azok a lámpánál kinyomott kuplunggal egyesbe várják meg a zöldet!
2015. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Elkerülte a figyelmedet hogy ez egy automata váltó...
2015. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A sima bolygóműves váltó az húzná a vasat folyamatosan, de a tiptronic máshogy működik, annál ez normális.

És a pirosnál nyugodtan kiveheted N-be, semmi baja nem lesz tőle. Én a sima bolygóműveset is ki szoktam. De amúgy felesleges, nyugodtan lehet D-ben végig.

p-be mondjuk ne vedd ki forgalomban, annak nem véletlenül Parking fokozat a neve.

2015. febr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem kerülte el a figyelmemet,hogy automata váltóról van szó......de pont úgy mint ahogy a kézi váltóst is kiveshed üresbe,hogy ne a kuplungon állj,azt tapossad ha kell ha nem,úgy az automatát is nyugodtan ki lehet venni üresbe,nem kell benne nyírni az olajat...főleg a bolygóművesbe....
2015. febr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös

A kéziváltósnál 5 másodercre is üresbe teszem, mert tudom, hogy úgy szereti az autó. De az automata nem ilyen. Tudod van egy kis fogalmam hogy hogy működnek a váltók, nem véletlenül irtam, hogy ne vegye ki D-ből ha nem muszáj.

2015. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
Ha hajlamos vagy elfeledkezni a féken álldogálásról, inkább vedd ki N-be. Én ritkán vezetek automatát, volt, hogy majdnem megtoltam a sort, mert leszteppeltem a fékpedálról.
2015. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!