Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogi útra lehet vinni autó...

Jogi útra lehet vinni autó vételt? ( többi részlet lent )!?

Figyelt kérdés
2015.02.11-én vettünk egy suzuki swift 1.3-mas autót. Ma volt suzuki szervizbe ahol azt mondták ( és mutatták ) hogy az autó alváza elől ahol a motor van és az első tengelynél úgy szét van rohadva hogy szó szoros értelmében veszélyes a közlekedés vele. Hisz az autó jobbra húz fékezéskor gáz adásnál és elvételekor jobra balra cikázik az autó eleje. Szóval már kiderült hogy mi a baja. Ebben az esetben jogi útra hogy lehet vinni ezt az egészet? Sajnos vagy nem sajnos nem tudom de már át van íratva az autó és persze van rajta biztosítás. Magán személytől vettük. Szóval akkor lényegében az a kérdésem hogy ezt hogy tudjuk megoldani úgy hogy a pénzt vissza kapjuk vagy ha nem is kapjuk vissza hogy tudjuk ezt jogi útra terelni vagy lenne e egyáltalán bármi értelme? Értelmes válaszokat szeretnék!!! Előre is köszönöm szépen!

2015. febr. 19. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Mifelénk ezt tanulópénznek hívják.
2015. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Spórolunk 10-15 000-ret egy átvizsgáláson és tádá.. gratulálok.


Ha jogi útra viszed a dolgot, és tényleg gatyára van rohadva az autó, akkor ő simán azt mondhatja, hogy látható is volt és el is mondta. Ez már azért messze nem olyan, mint egy rejtett hiba a motorban, amiről "véletlenül" elfelejtenek szólni.


Ha jól sejtem az autó nem egy hét alatt rohadt szép, így próbaútnál is érezni kellett volna azt a jobbra húzást.


Mivel a szerződésben benne van, hogy az autó állapotáról tájékoztattak és te ezt tudomásul vetted, ráadásul elég látható dologról van szó, szerintem ez halott ügy. De majd jön valaki és megokosít minket.

2015. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy este egy benzin kútnál vettük meg a kocsit és a kocsi alá nem feküdtünk mivel ott nem is lehetett. Rákérdeztünk hogy alvázilag rendben van-e az autó,mivel nekünk van egy picike leányunk amit persze közöltünk vele is és azt mondta hogy nem rothad az autó,mi meg bíztunk benne.Igen tudjuk jól hogy ez egy tanuló pénz és át kellett volna nézni az autót. Ő azt mondta hogy ne ijedjünk meg mert húz egy kicsit az autó de az a gumi miatt van. Szóval ő tudta hogy mi is valójában a baja csak velünk nem közölte.
2015. febr. 19. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:
Az,hogy gázadásnál-,elvételnél "cikázik",az lehet szilent is.Gyanítom egy régi,1-200.000-es autóról van szó,amitől sajnos nem lehet csodát várni.A használt autó mindig is lutri,de ha nem vagy hozzáértő(mondataidból ez tűnik ki),akkor minimum egy szerelő,de inkább egy átvizsgálás kellett volna.Így utólag ez már sajnos veszett fejsze nyele...
2015. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen egy régiről van szó és tudom,hogy jobb lett volna egy szerelő aki átnézi.

Megpróbálom perelni remélem valami csak lesz belőle.

Azt viszont nem értem,hogy most kapott friss műszakit akkor hogy engedhették át???? Hiszen nekem ma a szerelő azt mondta hogy használhatatlan az autó.

2015. febr. 19. 16:04
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Plusz 5000 forintért bármilyen roncsot leműszakiztatnak. Párszáz ezer forintért csak romot lehet venni. És az hogy neked van gyereked, annak egy autó adás-vételéhez demmi, de semmi köze.
2015. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha annyi volt csak a pénz, hogy egy régi swiftet vettetek, akkor ne próbálkozz perrel (több százezres, illetve milliós költség). Ahogy az előttem szólók is írták, aláírtad a szerződésen, hogy tudod mit veszel meg. Az pedig, és ezt nem sértegetésnek szánom, hihetetlen mértékű butaság volt elhinni, hogy a gumi miatt húz az autó. Az lesz a legjobb, ha tudomásul veszitek, hogy ezt sajnos :( elb-sztátok és legközelebb nem ilyen meggondolatlanul vesztek autót, mert amúgy ezzel a swifttel semmi gond, nagyon megbízható jó kis autó.
2015. febr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Perelni rejtett hiba miatt lehet. A rommá rohadt alvázat nem nevezném rejtett hibának...

Amúgy a per többe kerülne, mint a kocsi.


btw most hol vannak a szuzukisok, akik szerint az első 1 millió km-en csak olajat kell cserélni a kicsi kocsiban? :D

2015. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem tudom sajnálni az ilyen idiótákat. futhatsz a pénzed után és pereskedhetsz, de biztos, hogy az egész perköltséget a végén úgy is te nyeled be... megcsináltathatnád a kocsit, de még jobb volna gyorsan eladni, amíg nem költöd rá egy másik kocsi árát.


8, ez nem a kocsi hibája hanem a tulaj igénytelensége. alvázvédelem nélkül minden kocsi szét rohad egy idő után. bmw, merci, opel...stb

2015. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat tanultunk a hibából.
2015. febr. 19. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!