Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri Volvot...

Wadászka kérdése:

Szerintetek megéri Volvot vásárolni?

Figyelt kérdés
Új autót akarok venni és Volvokkal szemezek! '98-'01-es V40, S40 vagy V70...azt sok helyen olvasom hogy biztonságosak és megbízhatóak, de mennyire? Fenntartási költségek mennyire gázosak? Eddig egy Puntot vezettem, ami olcsó és alacsony fogyasztású, de szinte havonta szervizbe hordom, mindig van baja! Ennél komolyabb és megbízhatóbb kocsit akarok! Véleményeket kérek!

2015. febr. 21. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Némileg biztonságosabbak azért, mint egy punto :)

Viszont egy 14 éves autóba mi sem látunk bele, nem tudjuk ki hogy használta, hogy szervizelték stb..


Egy 5 hengeres szívó benzines V70-nel olyan túl sok gond nem szokott lenni, nem egy túlbonyolított technika. Ezekben még akad a legendás sor5TDI VW motorokból is, az meg keveset eszik :D


Olcsón csodára viszont ne számíts.

2015. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia!Ha egy Volvo rendesen karban van tartva,akkor nem kell szerelőhöz hordanod havonta.Én 7 éve járok az S40-emmel,de komoly meghibásodásról nem tudok beszámolni(szerencsére).Egy gyújtótrafót,és egy vízhűtőt cseréltem rajta az elmúlt 7 esztendőben,természetesen 10.000 km-enként olaj+szűszők cseréje,illetve egyéb kopó alkatrészek(fékbetét,gyertya,stb.).Merem ajánlani őket,de a jól karbantartott daraboknak megkérik az árát!
2015. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
milyen S40-ed van? benzin vagy dízel?
2015. febr. 21. 12:10
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem S40-esem volt, dízel- katasztrófa. folyamatos gondok, 6 évesen el tudtam adni elég jó áron, ez 3 éve volt, akkor cseréltem le, vettem egy 6os kombi mazdát újan. nem egy szint a két autó. ne végy volvot
2015. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1.6-os dízel volt vagy 2.0? :D
2015. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Általánosságban jó autó, egyes modelljei prémiumautók (s60, s80, de már az s40 is, meg a többi új modell). Ezek a régiek sem voltak rosszak. Egyszerűen már korosak, sokat használták őket és ekkor már előjönnek problémák, erre számítnai kell.


Egy-két valaki miatt, aki nem volt elégedett, még ne mondj le a Volvóról.

Elhiszem, hogy van akinek gondjai votak vele, de még több ember van, aki elégedett a Volvóval.


Meg aztán nem tudjuk, hogy mik is a bajok.


Vannak olyan, folyton mindennel elégedetlenkedő emberek, akiknél már az kicsapja a biztosítékot, ha kifogy idő előtt az ablakmosó.

Írok egy ilyen esetet, vett újonnan egy francia autót (jó, szóval nem Voltót, de jó példa), ezeket élte meg világrengető katasztrófaként:


Az ablakmosó motorja kerregett (szerinte) ha kevés volt benne a folyadék, a törlőlapátok hamar elkoptak és a fúvóka meg folyton eldugult és folyamatosna párásodot az utastér. A fényszóró izzók negyed évente kiégtek, hol a jobb, hol a bal (lényegében egy izzó fél évig bírta), az index szerte kritikán aluli módon hangosan kattogott. A tempomat kontakt hibás volt, ekkor jött a francia kritikán aluli öszeszerelési minődség dumával (ja ez utólagos beszerelés volt). Az autórádióból eltűntek néha a beállítások.

A motorja indítás után hangosan csörömpölt azt mondta, és csak egy idő után halkult el, szerinte hibás, cseréljék ki (dízel volt szegény autó, abból adódóan hangos volt reggelente). Voltak még hasonló "világrengető" problémái, de szerencsére megszabadult tőle a márkaképviselet (pezsgőt bontottak, mikor megtudták, hogy eladja az autót), mert most a hírek szerint a VW embereit boldogítja folyamatosan.


Nem mondom, van aki jogosan panaszkodik, mert kifogott egy hibásat valamiből.

Én meg olyat ismerek, aki a Puntójával (első évjáratok egyike) elégedett.

Olyan is van, aki a Toyotát szidja, mert egyszerűen kifogta az amúgy nem elromlós márkából pont az egyiket, aminek a motorjába egy gyenge alkatrész került.

2015. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kinek mi a megbízható?

Volt nekem egy ásatag Fiat Uno típusú dízelem, amit 5 évesen vettem. Valami 400ezret püföltem bele, mire eladtam. Voltak vele bajok, nem mondom, de 10 év alatt egyetlen egyszer sem hagyott ott sehol. Hazavitt szépen, ott meg lett javítva, aztán ment tovább. Kell ennél megbízhatóbb rohangátor?

A szomszédom vette meg, akkor már meg kellett fúratni, mert téli reggeleken hisztizett. Utána még öt évig kifogástalanul működött, aztán ő is eladta, és a későbbi sorsáról nem tudok. Soha többé nem volt olasz kocsim, és nem is tervezem a vásárlását.

Egy barátomnak 2006-os Audi A6-osa van, és a vételár másfélszeresét ráköltötte már az elmúlt 8 évben, és csak én háromszor mentem érte, hogy egyáltalán haza tudjon keveredni.

Szóval szerencse is kell a használt autókhoz, meg nagyon át kell nézni, mielőtt megveszed.

2015. febr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szóval mondjuk egy S40 jó választás lenne? Természetesen benzines változatba, a dízelek valahogy nem vonzanak...
2015. febr. 21. 18:19
 9/10 anonim válasza:
sztem igen mert nekünk is az van és remekül szuperál ; )
2015. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy minden autó jó, csak a gazdájától függ hogy milyenné válik az évek alatt. Nekem mindig is Alfa-m volt, mindig újonnan, szalonban vettem őket, soha nem volt gondom velük pedig 250-300 000 km felett váltam meg tőlük. Ügyeltem rájuk, olajcserét betartottam, hogyha valami szokásos kopó alkatrész tönkre ment azonnal vittem, nem járkáltam még vele úgy egy jó darabig, tehát gondozva volt. A 156-osnak tudok az utóéletéről, ő már a mostani gazdája szerint 574 000 km-nél tart és a 166-osról, ő is átlépte már az 500 000 km-t, mondom én nem láttam a kilométer órájukat azóta, csak akik megvették, velük találkoztam és beszélgettünk az autóról. Sokan lehordják az alfákat, hogy olasz, ezért szar, hamar tönkre megy, nem éri meg venni stb és sokan csak hallás után fujják ezt hogy ez mondta meg az mondta. Én ezt soha nem tapasztaltam, ha egy autónak gazdája van, meghálálja.


Volvo-m nem volt, viszont faternek az van, 23 éves a kocsi és a mai napig repeszt.

2015. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!