Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jó a koptató? Amit a...

Mire jó a koptató? Amit a lökhárító aljára szoktak tenni.

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 13:49
 1/6 Dörmögő ***** válasza:
Belül fémszálas gumicsík szokott lenni. A karosszéria menet közben fel tud töltődni, ezt a feszültséget földeli le.
2015. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dörmögő ***** válasza:
Bocsi, rájöttem hogy én másra gondoltam.
2015. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:
Jól néz ki. Gyakorlati haszna nincs.
2015. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 egySanyi ***** válasza:
Gyakorlati haszna annyi, hogy ha valahol felakad a lökhárító alja akkor első körben a koptató kopik (törik, szakad) és nem kell az egészet cserélni csak az alsó 5-6 centit.
2015. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha sikerül járdaszegélyre, bakhátra, hóbordára feltennni vagy kapuütközőbe beakasztani a szép, új tuninglökhárítót ültetés után (néha még ültetés sem kell hozzá), akkor nem mindegy, hogy az üvegszálas héj szakad-e szét vagy a rugalmas koptató hajlik. Ha pedig nem hajlik, hanem törik, akkor sem az egész lökhárítót kell cserélni, csak a koptatót.
2015. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beviz Elek ***** válasza:

Ha az üvegszálas lökhárítót felteszed a járdaszegélyre, stb. ahol alapesetben megtörne, ott ugyanaz a lökhárító koptatóval is fog, hiszen nem megemeli a lökösödet hanem még egy plusz toldat rajta. Az nem mellékes, hogy pl egy Leon Cupra toldat nem gyenge műanyagból van, ha azt töröd, akkor törik vele az üvegszálas lökös is (mármint ha rendesen odatetted, nem csak a lélek tartja a helyén).


Esetleg annyit számít, hogy pl megfordulásnál ha nagyon meredeken emelkedik a kapubeálló, akkor a koptatót húzod meg, nem a lököst. (Persze ha lassan mentél és hirtelen megállsz).


Volt ahol megfordulásnál letettem a lökös alját, ha koptató is lett volna rajta, akkor ott nem tudtam volna megfordulni. A lökösön csak akkor látszódik ha leveszed, jó esetben senki nem nézi alulról a kocsimat menet közben.


Ja... Öcsémével pedig eredetvizsgán külön torna volt lemenni és kijönni a garázsból. Koptató nélkül sokkal gyorsabb lett volna.

2015. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!