Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3 G60 hogyan? (főleg...

Bitangjó kérdése:

Golf 3 G60 hogyan? (főleg hozzáértők, tulajok véleménye érdekelne)

Figyelt kérdés

Olvasgattam kicsit, és ahogy láttam, csak G2-be és Corrado-ba raktak G60 kompresszort. Itt ugye precízen össze van hangolva az egész cucc (gondolom én), ezért feltételezem nem úgy megy h G3 motorjára csak ráb*szom a kompresszort és jó napot! Ilyenkor komplett motor cserét csinálnak vagy tényleg elég annyi h rárakják a G60at a gyári motorra? Továbbá, ha motor csere van akkor ugye más a motorszám, azt le is kell papírozni vagy jól van az, úgy se nézi senki? A kompresszor jobb mint a turbó?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat :)



2015. febr. 21. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdésedre tudom a választ. A Kompresszor jobb mint a turbo. Sokkal!
2015. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg azt is meg tudod mondani, hogy miért?
2015. febr. 21. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert a turbot a kipufogó gáz hajtja, és kell neki egy bizonyos fordulat hogy "aktiválódjon", a kompresszort pedig az ékszíj hajtja, így az folyamatosan "aktív", tehát nincs késedelmi ideje, turbonál lehet érezni hogy mikor kapcsol be, mikor kezd el húzni, pl 3000rpm-nél, kompresszornál ilyen nincs, ott húz mihelyt taposod a gázpedált
2015. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. A turbo jobb és csak hangolás és méret kérdése, hogy milyen fordulattól ad még plussz teljesítményt. A kompresszor hatásfoka rosszabb, alapból és állandóan levesz a motor teljesítményéből pár lóerőt. A forró kipufogógáz meg minden motorban jelen van tehát kárba vész ha nincs felhasználva. f1-ben és rally-ban is turbót használnak. A Vw probálkozik a kettő ötvözésével de szerintem ez is egy halott ötlete. Jobb megoldás egy kisebb és egy nagyobb turbo alkalmazása. Turbo lyuk ilyen esetben nincs.

De én már tüntettem el turbo lyukat 1 turbós autónál is persze pár gyári dolgot meg kellett változtatni.

2015. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!