Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek első autónak...

Szerintetek első autónak melyik lenne jó az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Sziasztok, régóta keresgélem a nagy első autót és nálam ezek kerültek szóba. Szerintetek melyik a legjobb választás minőség/megbízhatóság/ár arányban?


Seat Cordoba 1.6; 1.9 TDI


Renault Clio 1.5 dci; 1,4 16v (faceliftelt)


Renault Thalia 1.5 DCi; 1.4; 1.4 16v


Citroen Xsara 1.4; 1.6; 2.0; és ezekből vagy a 8v vagy a 16v-s változat.


Opel Astra G, 1.4; 1.6; 2.0; ezekből is 8v/16v



Az át vége olyan 5kiló lenne, átíratás és szervíz nélkül tehát arra megvan a tartalék.



Ezek tetszenek, ezek azok, amelyek megfelelnek az elvárásaimnak, pro/kontrát várok :)


22/f


2015. febr. 21. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Seat Cordoba - nem volt még vele dolgom

Renaul Clio - Fürge, sportos. Igazi első autó. A szervízárak tűrhetőek.

Thalia - 150 000 kilométer felett még rendesen szervizelve is gyakoriak a meghibásodások.

Xsara - Olcsó, 1.6 motor a legmegbízhatóbb, fenntartani se drága, és ha sikerül egy jó állapotban lévőt kifogni akkor a világból is kimegy.

Opel Astra G - Igazi igásló :) Bontott/utángyártott alkatrész nagyon sok van, fenntartása nem vészes.


Minőség: Mindegyik beltere olcsó kopogós műanyag (alap felszereltségnél)

Megbízhatóság: Xsara, Astra G mindenképp jobb a többinél.

Ár: Astra G-t, kis szerencsével kifoghatsz jó állapotban ennyiért. Xsara biztosan.


Szerintem a legjobb döntés: Astra G 1.6

2015. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyetlen egy nagy baj van az opelekkel... Hogy rohad, de veszettül. Én a képeket meg a kereskedéseket nézve, franciákon (kortársakat nézve) nem láttam ennyire széteső darabokat.

Elég csak benézni a pótkerék alá és kész... offrottyon vannak az opelek.

Nyílván egy új autónál nem téma, de ebben az árban a 13-4 évesek játszanak.


Rozsdásodást is beleértve az Astrát választanád?

2015. febr. 21. 23:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha minőség és megbízhatóság a fontos akkor talán az 1.6-os Cordoba. Ha a fenntarthatóság is fontos akkor ne azt vedd meg.

Dízelt ne nézz fél millióért mert csak sokat futott vackok vannak ilyen árban.

Nekem Clio van. Abból csak benzinest érdemes venni. 16 szelepesből inkább 1.2 vagy 1.6.

A renaultot nem tartják megbízható márkának de szerintem nem rosszabb autó mint egy opel vagy ford.

2015. febr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zsolle válasza:

Ennyi pénzért ne nézz dieselt, mert az vagy 300E Km-es, vagy visszatekert Km órás.

A benzinesekből ne végy nagy motorost mert meg kell tanulni először a "lovakat" uralni és gondolom a nagy fogyasztás sem kivánatos dolog egy első autónak, viszont a kicsi motor meg bosszantó ha előzni kell. Én 1.5-1.6 -ban gondolkodnék. A felsoroltakból először az Astra 1.6 16v-t, másodszor a Cordova 1.6-ot és harmadiknak a Xara 1.6 16v-t nézném meg. A Km-re, szervízkönyvre, és rozsdásodásra figyelvén döntenék.

2015. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha rozsdásodik az Astra, akkor kerüld le. Elődeihez képest már elég jó korrózióvédelmet kapott. (az F astrát hamarabb ette meg a rozsda, mint én a reggelimet).

Összességében, igen! Ha találnák jó állapotban lévő Astrát, akkor azt venném.

2015. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
+1 a G Astra-ra.
2015. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!