Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki menet közben leállít...

Ha valaki menet közben leállítja a motort úgy, hogy sebességben van és így gurul motorfékkel amíg meg nem áll, az károsítja az autót?

Figyelt kérdés
Ugyanez érdekel mindkét autótípusra: injektoros és karburátoros.. gondolom az injektoros bírja, de a karburátoros nem. Hogy van ez és miért?

2015. febr. 22. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Karburátorosnál a beszívott benzinlevegő keverék nem ég el szikra hianyaban, így a benzin kicsapodik a hengerfalra, ami lemossa a hengeren lévő olajfilmet, megnő a kopás. Plusz ha van katalizátor, az tönkre megy, mivel a benzin tönkreteszi.
2015. febr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha nem is állítod le a motort csak gurulsz sebességben, motorfékkel, akkor a fogyasztásod gyakoraltilag 0. Szóval nem igazán van értelme leállítani a motort.
2015. febr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Anno a ladámmal szórakoztam ezzel...

Gyújtás levesz,motorfék,gyújtás ráad és robbant olyan a benzin a kipufogóban hogy csengett a fülem xDDDD

2015. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1, "menet közben leállítja a motort": menet közben nem állatjuk le a motort! Arra gondolsz, hogy mész valamekkora sebességgel teljesen kikapcsolod menet közben a motort úgy, hogy közben még sebességben is van? Mert ezt kérdezted! Szerintem károsítja, jó ha szét nem szaggatja. Vontatni sem sebességben szokták az autókat. (Volt már olyan veled, hogy ötödik helyett harmadikba tetted...mi történt...attól biztosan sokkal-sokkal durvább lesz)


2, Ha csak arra gondoltál, hogy motorféket használ, akkor itt van néhány információ, de szerintem a motorfék minden esetben egy "tervezett/normál" üzem, ezért nem fogja károsítani, inkább a fogyasztás szokta izgatni az embereket:

[link]

[link]

[link]


3, Ha mégis a teljes leállításra gondoltál, akkor a kormányzárra nagyon figyeljél oda, nehogy valami hasonló módon járjál te is, és a veled együtt közlekedők:

https://www.youtube.com/watch?v=Wx-Pz042vyg


4, Sebességben csúnya munka teljesen megállni, mert az a motor fullasztásával jár, és az sem javallott.

2015. febr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még üresbe se gurulj az autóval mert ha valami miatt hirtelen gázt kell adnod akkor nem fogsz tudni. Ráadásul ha van szervó akkor nem működik olyankor és nagyon nehéz tekerni a kormányt ha a szervó nem működik , ráadásul szerintem az ABS sem működik olyankor.
2015. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

álló motornál:

1. nincs fék szervó

2. van kormányzár

vagyis se hirtelen megállni, se kormányozni nem tudsz, tehát marha gyorsan verd ki a fejedből még a gondolatát is, hogy így spórolj a benzinnel...

meg eleve karburátoros autót üresbe lökünk motorfék helyett a kissebb fogyasztásért, az injektoros meg nem fogyaszt semmit motorféken

2015. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző 2. Ha leállítja a motort, attól még nem zár le a kormányzár, ha a gyújtás rajta van. A másik meg az hogy létezik szervo nélküli autó is, és nem nehéz kormányozni ha mész vele.
2015. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
@7 elég nehéz leállítani a motort ameddig gyújtáson van, viszont ha a gyújtás előtti helyzetben van a kulcs akkor a motor nem megy, de a kormányzár se, ez a rádió, elektromos ablak, stb. állása.
2015. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jogos. Hibáztam, elírtam. A gyújtás előtti helyzetbe lehet rakni. Úgy nem zár le. Próbáljátok ki. Üljetek bele, mozgassátok meg a kormányt. Ugye lezár a kormányzár, 1-et fordítsatok a kulcson, akkor már fel is old.
2015. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igazából nem spórolás miatt kérdeztem, csupán szimplán kíváncsiságból. Köszi a válaszokat :)
2015. febr. 23. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!