Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az, ami legrosszabb esetben...

Mi az, ami legrosszabb esetben történhet valakivel használt autó vásárlásakor?

Figyelt kérdés

A lopott autóknak alvázszám alapján utána lehet nézni valahol?


Ha vétel előtt elviszem az autót márkaszervízbe, hogy nézzék át mindenét, pontosan meg tudják állapítani az állapotát?

Ezek után érhet még bármi meglepetés?


Az ilyen autóknál melyik alkatrészek a legdrágábbak és általában mikor kell cserélni őket, vagy mikor adják be a derekukat?


Eddig sosem volt még jó autóm, 2-es, azután meg 4-es golffal jártam. Ahogy befejeztem az egyetemet azonnal munkába tudtam állni és elhatároztam, hogy 6 milliót szeretnék költeni maximum autó vásárlásra!


A kiszemeltek: bmw 320d, illetve audi a5 3.0 tdi


2015. febr. 24. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Az eredetvizsgálatkor derülne ki, ha alvázszám alapján valami nem stimmel, és elvileg ezt még az adásvétel előtt az eladónak le kell rendeznie (gyakorlatilag van hogy a vevő viszi eredetvizsgálatra).
2015. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyik legrosszabb, ha lopott. A másik legrosszabb, ha kiderül, hogy rommá volt törve előtte, de úgy megcsinálták, hogy több szakembert is megtéveszt. Az ilyen ellenőrzéseken ment már át sérülésmentesként diagnosztizálva olyan autó, ami totálkáros volt azelőtt.

Ezek az autótípusok amelyek alul vannak írva, pont veszélyeztetettek ebből a szempontból, főleg a BMW. Külföldről törötten kotorják őket elő kereskedők, mert úgy olcsó, a művészi helyreállítás után lesz belőle a hirdetésben sérülésmentes, első tulajdonosos, esetleg női, vagy nyugdíjas bácsika tulajjal. BMW-ből ne vedd az E90-et, rossz híre van, elromlós, és ciki, hogy ugyanúgy néz ki, mint egy egyes BMW. F30-at érdemes venni, az megint kívül-belül jól sikerült.

Marad az Audi, de az a 3.0 TDI nem biztos, hogy nem fog bosszúságot okozni. Audit érdemes venni, de ennél kisebb motorral, az úgy tartós lesz és (a BMW-hez képest) kedvezőbb fenntartási költségekkel kell majd számolni.

2015. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valaki mesélte nekem hogy egy illető kinézett egy használt autót a neten, nem is a legolcsóbbat és a vétel után derült ki hogy 2 autóból lett összerakva és nem bírta átíratni a nevére.

Lett belőle mindenféle ügy de az autót nem bírják a forgalomban használni.

2015. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!