Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kormol a jó öreg dízelem....

Kormol a jó öreg dízelem. Lehet valami baja, vagy csak beállítás?

Figyelt kérdés

Ha erősebb gázt adok alaposan füstöl feketén. Engem nem zavar, de páran szóltak már (munkatársak pl akikkel reggelente kvázi sorban megyünk dolgozni) hogy miért füstöl ez ennyire?

Az autó 31 éves, szívódízel audi 80. (egy az egybe a kettesgolf motorjával)

Télen - nyáron dúsító nélkül, hidegen - melegen, első izzításra pöcc-röff indul.

Kéken nem füstöl, izzítógyertyák újak, adagoló sehol sem folyik, olajat nem eszi.

Dinamikával nincs baj ahhoz képest...mikor rosszul volt belove az adagolom, akkor nem is füstölt, de 80-náljobban nem is ment.most 120 körül van a vége, vegyesbe 5.5 litert eszik.

Tulajdonképpen az égegyadta világon nekem semmi bajom az autóval, csak mások teszik szóvá, hogy merhát nagyon kormol.

De én meg most azért nem akarom szerelőhöz vinni, hogy semmi bajom vele, jol fogyaszt, kellemesen megy, de füstöl.

porlasztócsúcsot mondogattak páran, hogy becsöpög valamelyik, és nem ég el rendesen a gázolaj...dehát akkor nem is indulna könnyen! meg a fogyasztáson is meglátszana!

Szóval tanácstalan vagyok.



2015. febr. 24. 20:43
 1/8 szántóvető ***** válasza:
ha pöccre indul akkor az adagoló jó és jól is van beállítva.a porlasztókat érdemes lenne megnézetni hogy hány bar-on porlaszt.porlasztó hibára utal az erőtlen motor is,az a végsebesség egy jó motortól elég kevés.ha az alapjáratod magas akkor állíthatnál az alapjárati csavaron,ezáltal kevesebb gázolajat kap a motor és csökkenhet a füstölés.más ötletem nincs.
2015. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a porlasztócsúcsok voltak lekokszosodva, ezért nem tudták rendesen szétszórni a nyálat. Egy drótkorongozás megoldotta a problémát. Bár ez Tdi volt.
2015. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 scrin válasza:
EGR szelep takarítás vagy csere.
2015. febr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 scrin válasza:
Ja és ebben is Epic lukas adagoló van akkor megszívtad:)
2015. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szántóvető ***** válasza:
3-as ez egy '84-es audi,ebben még nincs ilyen vacak.én nem piszkálgatnám az adagolót ha nincs hibajelenség,úgy tűnik hogy tolja a gázolajat ahogy kell,hiba nélkül.
2015. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

EGR szelep? ne nevettes....veterán az autó. elektronika sincs benne, csak világítás, meg egy mágnesszelep....

Alapjárat nem magas, az faxán be van állítva.

akkor minden marad így, msot én azért nem akarnám a porlasztócsúcsokat pesztrálni, az nem egyszerű munka, nagy az esélye hogy beletörik kiszedéskor...még van mikor szervízben is beletörik, ésakkormeg hengerfejcsere....ennyitnekem nem ér meg...akkor füstöl.

2015. febr. 25. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Megvan kopva a motor nemégeti el az összes üzemanyagot
2015. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
3 éve kompletg motorfelújítása volt. Azota jo ha 60 ezret futott. Mindegy. Had fustoljon. 😊 csak kormol. Kéken szurkén nem fustol. Kopp kopp...:)
2015. aug. 16. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!