Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi 80 gyújtás beállítás?

Audi 80 gyújtás beállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is elnézést a szakszavak hiányáért!


Van egy öreg Audi 80-as gépjárművem. Hasonló ehhez [link]


Aminek a platinát emelgető műanyag része egyszer csak leolvadt. Ezt pótolva egy teljesen új darabra a kocsi igaz beindult, de alapgáz nem volt stb...


Erre rokon azt mondta, hogy majd ö.... na most ott tartok, hogy szükségem lenne egy rajzra, ami alapján a gyújtást helyesen be tudom állítani. Csináltam már ilyet, de most kicsit belezavarodtam.


[link]


Találtam itt pár képet, de nem teljesen egyértelmű számomra pár dolog.


"Az egyes számú henger a gyújtáshoz legközelebb álló" Ezt úgy kell értelmezni, hogy nekem a gyújtáselosztó a motor és a váltó találkozási pontjához van közel, tehát az első henger a váltó felől van? Szemből nézve a kocsit a tőlem legtávolabb lévő az?


Továbbá a platina hézagot hogyan kellene beállítani, mekkora legyen maximális nyitása neki?


És egy utolsó dolog, a sorrend 1-3-4-2 igaz?


Előre is köszönöm a választ!!


Vidd mesterhez stb. hozzászólásokra nincs szükségem, mivel a kocsi nemsokára végleg ki lesz vonva a forgalomból, így nem szívesen költenék rá sokat, de mivel van némi fogalmam a működéséről, így szívesen fogadnék pár tanácsot, mit mihez állítsak be. Köszönöm előre is!


2015. febr. 4. 01:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a platinán a megszakítót érted. Ennek a legnagyobb nyitási szögénél kell beállítani a hézagot. Talán 0,4 mm, de ha adsz egy évjáratot és egy motorkódot, akkor megnézem pontosan. Az 1-es henger az, amelyik a vezérműszíjhoz közelebb esik, a 4-es a váltó felőli. Először mindig a megszakítóhézagot állítsd be és utána a gyújtást. A gyújtás pontos beállításához nem ártana egy stroboszkóp.
2015. febr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és a sorrend az jó, 1-3-4-2.
2015. febr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a választ! Már ezzel sokat segítettél, hogy merről számoljam a hengereket, és a sorrend megerősítése volt az egyik legfontosabb. Így most sikerült beállítanom, egyik se stimmelt se a gyújtás sorrend, sem a hengerek sorrendje.

A főtengely és a gyújtás elosztó jelét sikerült megtalálnom és a megfelelő helyre állítani. Kis idő múlva sikerült megérteni, hogy mikor melyik henger melyik fázisban van, így magamtól beállítottam azt is. Be is gyulladt! Még a megszakitonál a hézagot, és az előgyújtást kell helyrerakni. Az előgyújtassál kapcsolatban, ez egy gázzal működő autó, gáz esetében javallott nagyobb előgyújtás? Köszönöm a segítségét Rengeteget segített!

2015. febr. 4. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!